Siyaset

Erdoğan’ın ‘Sen kimsin ya’ sözlerine Ali Babacan’dan yanıt

Erdoğan’ın ‘Sen kimsin ya’ sözlerine Ali Babacan’dan yanıt

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kendisine yönelik ”Kendine paye çıkarmaya çalışanlar yok değil. Ya sen kimsin. İmzayı atan kim sen kimsin” sözlerine yanıt verdi

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, katıldığı bir etkinlikte DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ı hedef almış; Erdoğan, ”Biz geçmişte bunu yaptık mı? Faizi 4,6’ya indirdik. Enflasyon 6,2’ye geldi. Bunu biz başardık, birileri değil. Bu neticenin üzerinden kendine paye çıkarmaya çalışanlar yok değil. Ya sen kimsin. İmzayı atan kim sen kimsin. 6 sıfırı TL’den çıkaran bu Başbakan. Sen kimsin ya. Burada Başbakan olur vermedikten sonra sen ne yapabilirsin ya. TV ekranlarında “ben yaptım, ekonomi bakanıydım”. Buna inananlar, aldananlar yok değil, var. Bütün bunların hepsi yoluna giriyor. Benim milletim aklı selim sahibidir” ifadelerini kullanmıştı.

BABACAN’DAN JET YANIT

Erdoğan’ın sözlerine Ali Babacan’dan yanıt gecikmedi.

“Tam 4 yıldır bu ülkeyi tek imzayla yöneten siz değil misiniz? Şu anda seçime kadar tam yetkili yine siz değil misiniz? Sizsiniz” diyen Babacan, ”Tek imzayla aklınıza gelen her şeyi yapabiliyor musunuz? Madem keramet imzada. Şöyle bir imza atın da şu enflasyonu bir düşürüverin. 4 yıldır niye patlattınız bu enflasyonu? Fiyakalı bir imza atın da hayat pahalılığını bitiriverin bakalım” ifadelerini kullandı.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica