İGF

Erzurum’a Çocuk Adalet Merkezi geliyor

Adalet Bakanlığı ile Erzurum Büyükşehir Belediyesi’nin işbirliğinde gerçekleştirilen ve Türkiye’de ilk olma özelliğine sahip olan Çocuk Adalet Merkezi’nin imza protokol töreni Başkent’te yapıldı.

ERZURUM (İGFA) – Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’ün katılımıyla gerçekleştirilen Çocuk Adalet Merkezi projesi için Ankara’da imza attı. Projenin son derece önemli olduğunu ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, toplumdaki temel aile yapısını korumak, çocukları suç ve suçla mücadele konusunda bilinçlendirmek için Adalet Bakanlığı ve Erzurum Büyükşehir iş birliğinde yeni bir proje hazırladıklarını anlattı. Projenin Türkiye’de ilk kez Erzurum’da uygulanacağını belirten Başkan Sekmen, “Çocuk Adalet Merkezi Projemiz, bilimsel veriler ışığında geliştirilen çözüm önerilerini hayata geçirecektir” dedi.

SUÇA GİDEN YOLLAR KALDIRILMALI

Törene konuşan Bakan Gül ise, çocuğun suç işleyen birey olarak değil suça sürüklenen bireyler olarak değerlendirildiğini belirterek, adli süreçleri çocuğun travma yaşamadan atlatması ve bir daha suça bulaşmasını önlemek amacıyla önemli bir yaklaşım ortaya koyduklarını söyledi. Bakan Gül, işlenen suçlara karşı cezai müeyyidesinin elbette verileceğini belirterek, suça giden yolların ortadan kaldırılması gerektiğini söyleyerek toplumun her kesimine bu konuda görev düştüğünü kaydetti.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica