Genel

Eşine zulmeden adamın Allah belasını versin

Eşine zulmeden adamın Allah belasını versin Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı AKP’li Fatih Mehmet Erkoç, Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘Erkek işsiz eve gelip hıncını karısından alır’ sözlerine, “Kadına şiddetin maruz görülebilecek hiçbir yanı yoktur. Yok, geçim derdi, yok şu, yok bundan dolayı gelip evinde kadınına, hanımına, eşine zulmeden adamın Allah belasını versin” diyerek sert tepki gösterdi. Eşine zulmeden adamın Allah belasını versin detaylar haberimizin içinde yer almaktadır…

Eşine zulmeden adamın Allah belasını versin

Programa gelenlere mor ve turuncu kurdeleler ile şiddete karşı çeşitli ifadelerin yer aldığı rozetler takıldı

‘Kadına Şiddete Karşı Mücadele ve Uluslararası Dayanışma Günü’ nedeniyle Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen etkinlik kapsamında kadınlar Atatürk Meydanı’nda bir araya geldi. AKP Kahramanmaraş Milletvekili İmran Kılıç, Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, STK temsilcileri ve kadınların katılımıyla gerçekleşen programa gelenlere mor ve turuncu kurdeleler ile şiddete karşı çeşitli ifadelerin yer aldığı rozetler takıldı.

“Erkek işsiz, eve yeteri kadar para getiremiyorsa eve gelip hıncını karısından alır”

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, kadına şiddetin hiçbir mazeretinin olamayacağını söyledi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Erkek işsiz, eve yeteri kadar para getiremiyorsa eve gelip hıncını karısından alır” sözlerinin de kabul edilemez olduğunu belirten Erkoç, şunları söyledi:

“Yok geçim derdi, yok şu, yok bundan dolayı gelip evinde kadınına, hanımına, eşine zulmeden adamın Allah belasını versin”

“Kadına şiddetin maruz görülebilecek hiçbir yanı yoktur. Yok geçim derdi, yok şu, yok bundan dolayı gelip evinde kadınına, hanımına, eşine zulmeden adamın Allah belasını versin. Bunu söyleyenleri de kınıyoruz buradan, hiçbir mazereti yok. Çok üzüldük, bu cümleleri ana muhalefet liderinin ağzından duymak, o ailesine, kızın, kardeşine zulmeden zalimleri haklı gösterecek, onların o zulmünü başka sebeplerle başkalarının üzerine siyaset yapmak üzere atmaya çalışması çok üzücü.”

Eşine zulmeden adamın Allah belasını versin – betimlemeler

Törene katılan protokol üyeleri ile kadınlar mavi ve turuncu boyalarla…

Konuşmaların ardından törene katılan protokol üyeleri ile kadınlar mavi ve turuncu boyalarla; ‘Kadına şiddete dur de’ yazılı panoya ellerini bastı.

Eşine zulmeden adamın Allah belasını versin – panoya boyalı ellerini bastılar
Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica