Siyaset

Fetö imamı Adil öksüz devletin elinde itirafçı olup iftira atacak

Fetö imamı Adil öksüz devletin elinde itirafçı olup iftira atacak İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın, 15 Temmuz darbe girişiminin kilit isimlerinden olduğu öne sürülen Adil Öksüz’ün devletin elinde olduğunu belirterek, “Seçimden 15 gün önce güya iktidar tarafından yeni yakalanıp getiriliyormuş gibi seçim malzemesi olarak kullanılacak. Hem İYİ Parti hem CHP içindeki bazı isimlere karşı iftira atılacak” dedi. Fetö imamı Adil öksüz devletin elinde itirafçı olup iftira atacak detaylar haberimizde…

Fetö imamı Adil öksüz devletin elinde itirafçı olup iftira atacak

15 Temmuz darbe girişiminin ertesinde yakalandığı halde serbest bırakılan Adil Öksüz’le ilgili yeni iddialar ortaya atıldı. İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın, darbe girişiminin kilit isimlerinden Adil Öksüz’ün 24 Haziran seçimlerinden 15 gün önce ‘iktidar tarafından yeni yakalanıp getiriliyormuş gibi seçim malzemesi olarak kullanılacağı’ iddialarının konuşulduğunu söyledi. Öksüz’ün ‘devletin adamı’ olduğunun belirtildiğini vurgulayan Aydın “Bu kişinin hem İYİ Parti’yi hem CHP içindeki bazı isimleri FETÖ’cü olarak suçlayacağı ve bir seçim kozu olarak kullanabileceği her yerde konuşuluyor” dedi.

Öksüz’ün seçim propagandası olarak kullanılacağı iddialarını gündeme getiren Koray Aydın, Sözcü’den Saygı Öztürk’e yaptığı açıklamada, konuya ilişkin şunları söyledi:

“İyi Parti ve CHP içinden bazılarına iftira attıracaklar”

“Son zamanların modası Olağanüstü Hal (OHAL) şartlarında seçime giden adeta bir üçüncü dünya ülkesiyiz. Vay halimize vay… Şimdi iktidar sahipleri zavallı gençleri içeriye alıp güya FETÖ’cülükten soruşturma yapıyor süsü vererek, yandaş medyalarında propaganda yapıyorlar. Delil yok. Hiçbir şey yok. Yazık oluyor o masum gençlere. Şimdi de yazılıp, çizilip konuşuluyor: FETÖ imamlarından Adil Öksüz, biliyorsunuz. Devlet tarafından yakalandı. Sonra meçhul bir şekilde serbest bırakıldı. Şimdi bunun ‘Devletin adamı’ olduğu söyleniyor ve seçime 15 gün kala güya iktidar tarafından yeni yakalanıp getiriliyormuş gibi seçim malzemesi olarak kullanılacağı iddia ediliyor. Bu kişinin, itirafçı olarak hem İYİ Parti’yi hem CHP içindeki bazı isimleri FETÖ’cü olarak suçlayıp, bunu bir seçim kozu olarak kullanabilecekleri her yerde konuşuluyor. ‘Abidik gubidik’ işlerde bu iktidar çok uzman.

“Bir ayna alacaklar, aynaya bakacaklar”

Bunları okudukça, ne kadar aciz duruma düştüklerini görüyoruz. FETÖ’cü aramak için çok zahmete katlanmamalarını kendilerine öneriyorum. Bunun bir kolayı var. Genel Başkanımız söyledi: Bir ayna alacaklar, aynaya bakacaklar. Sağında, solunda, damatlarını, gelinlerini, eniştelerini görecekler. O yüzden de hiçbir şey yapamayacaklar. Çünkü AKP, parti olarak FETÖ’nün kalkıştığı 15 Temmuz darbe girişiminin işbirlikçisi ve suç ortağıdır. Seçimden sonra esas hesabı verecek onlardır. 15 Temmuz’da kaybettiğimiz 250 şehidimizin vebali onların omuzundadır.”

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica