Genel

Furkan Uğur Eşitti: “Engelsiz Dünya Hayalimiz Var!”

Furkan Uğur Eşitti: “Engelsiz Dünya Hayalimiz Var!”

Türkiye Beyazay Derneği Kocaeli Şubesi Başkan’ı Furkan Uğur Eşitti Açıklamasında: “Engelli vatandaşların da engelsiz vatandaşlar gibi toplumda kabul görmesi için bu projeyi başlatıyoruz” dedi

Kocaeli Büyükşehir belediyemiz ve Kocaeli Kent konseyimizin iş birliği ile hayata geçen yerel destek hibe programına başvurduk.

Projemiz uzman kuruluşların incelemesinin ardından desteklenmeye hak kazandı.

Eğitimde, istihdam da, sağlıkta, özelde ve genelde birçok sorun var. Biz bu sorunları biliyoruz. Sorunların çözümlerini de biliyoruz. Çözüm önerilerimizi hayata geçirmek, engellilerin gelecekte daha az sorunla mümkünse hiçbir sorunla karşılaşmaması için ilk okul çağındaki çocuklarımızı bilinçlendirmek amacı ile başlatacağımız bu proje ile algıları değiştirmek istiyoruz.

Çocuklarımız büyüdüklerinde iş yerlerindeki, okullarındaki, mahallelerindeki engelli vatandaşları tanısınlar, duyarlı ve bilinçli olsunlar istiyoruz. Eğer bunu başarırsak sorunların birçoğu ortadan kalkacak, diyen Eşitti programa destek verdiği için Gebze Belediye başkanı Zinnur Büyükgöze’de teşekkür etti.

Eşitti, Genel Başkan Lokman Ayva’nında programa katılacağını söyledi.

Program 19-08-2022 Cuma günü Gebze belediyesi kültür merkezi Kardelen Nikah salonunda.
Saat 11:00’de ikramlar ile başlayacak.
Kadın erkek, yaşlı genç, zengin fakir, yönetici yönetilen, engelli engelsiz, engelleri birlikte aşacağız parolası ile hazırlıklarımızı sürdürüyoruz diyen Şube Başkanı Furkan Uğur Eşitti Engelsiz bir dünya hayali, ideali, hedefi, derdi olan herkesi yanımızda görmek istiyoruz diye konuştu.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica