Genel

Gaziantep’in haremlik selamlık okul kantini

Gaziantep’in haremlik selamlık okul kantini Gaziantep’te eğitim alanında skandalların ardı arkası kesilmiyor. Dumlupınar Anadolu Lisesi’nde okul kantini kızlı-erkekli olarak ayrıldığı belirtildi. Gaziantep’in haremlik selamlık okul kantini detaylar haberimizin içinde yer almaktadır…

Gaziantep’in haremlik selamlık okul kantini

Şahinbey Belediye Meclis Üyesi Uğur Kalkan, konuya ilişkin gazetecilere ve basına yaptığı açıklamasında “Tarafıma ulaşan öğrenci velileri konuyla ilgili rahatsızlıklarını belirttiler” diyerek şöyle devam etti:

“Bundan sonraki hedef yemekhaneyi ayırmak, ondan sonra da kızlı erkekli sınıfları ayırmaktır”

“Gaziantep eğitimde hepimizin bildiği üzere son sıralarda yer almaktadır. Eğitimin kalitesinin nasıl arttırılması gerektiği hususlarına kafa yormak yerine bu tür skandallara kafa yormak, Gaziantep’in önündeki en büyük engellerden birisidir. Bundan sonraki hedef yemekhaneyi ayırmak, ondan sonra da kızlı erkekli sınıfları ayırmaktır. Bir türlü içlerine sindiremedikleri karma eğitime ilmek ilmek darbe vurmaktır. Bu durumun kabul edilebilir bir yanı yoktur. Bu uygulamayı başlatan kişiler hakkında gerekli işlemler yapılmalıdır.”

“Yeni Türkiye’nin inşasında ileri düzeyde görev alabilecek donanımlı bireyler yetiştirmek”

Okulun resmi internet sitesinin “Misyon” başlığı altında yer alan ifadeler de dikkat çekti. Okulun sitesinde, “Yeni Türkiye’nin inşasında ileri düzeyde görev alabilecek donanımlı bireyler yetiştirmek” denildi.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica