İGF

Gaziantep’te İmamoğlu, Başkan Şahin’i ziyaret etti

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu makamında ağırladı. Karşılıklı istişarelerin yapıldığı görüşmede şehir ekonomisi, turizm ve yerel diplomasi ön plana çıktı.

GAZİANTEP (İGFA) – CHP Belediye Başkanları Buluşması için Gaziantep’e gelen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’i ziyaret etti. Görüşmede yapılan çalışmalar hakkında karşılıklı bilgi alışverişinde bulundu. Başkan Fatma Şahin, Büyükşehir Belediyesi bünyesinde bulunan Gazikültür A.Ş. tarafından yayınlanan kitapları gösterdi, gastronomi ve turizm alanında yapılan çalışmalarla Rumkale, Zeugma ve diğer antik kentlerde yapılan düzenlemeler ve yenilikler hakkında sohbet etti. Ziyarette belediyelere bağlı kültür iştiraklerinin yayınlarından oluşacak karşılıklı kütüphaneliklerin yapılması için ilk adım atıldı.

Başkan Şahin’i ayrıca diğer il ve ilçelerden toplantı için Gaziantep’te bulunan belediye başkanları ile CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Uzun da ziyaret etti. Ziyaretlerde karşılıklı iyi dilekler iletilirken, projeler hakkında bilgi alışverişinde bulunuldu.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu