Genel

Güzelbahçe Belediye Başkanı saldırganı teşhis etti

Güzelbahçe Belediye Başkanı saldırganı teşhis etti CHP‘nin İzmir Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce polis gösterdiği resimler arasından kendisine silahlı saldırı düzenleyen şahsı teşhis etti. Gözaltına alınan U.G. polisteki sorgusunun ardından adliyeye sevk edildi. Güzelbahçe Belediye Başkanı saldırganı teşhis etti detaylar haberimizde…

Güzelbahçe Belediye Başkanı saldırganı teşhis etti

İzmir’de silahlı saldırıya uğrayan Güzelbahçe Belediye Başkanı CHP’li Mustafa İnce, kendisine saldırı düzenleyen şahsı teşhis etti. Polis şüpheliyi gözaltına alırken Başkan İnce, saldırganı tanımadığını belirterek, “Polis, çok sayıda kişiyi bana gösterdi. Ben de saldırganı teşhis ettim. Beni vuran kişinin o olduğuna eminim” dedi.

Belediye Başkanı Eşi yayındayken saldırıya uğramıştı

Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce, eşi Nilüfer İnce ile birlikte ilçenin Yaka Mahallesi’ndeki evinin önünde 2 Aralık günü silahlı saldırıya uğradı. Otomobille İnce çiftinin yanına yaklaşan kimliği belirsiz bir kişi, 3- 4 el ateş açtı. Silahtan çıkan mermilerden biri, Başkan İnce’nin sol diz kapağının üzerine isabet etti. İnce, yere yığılırken, saldırgan ise otomobille olay yerinden uzaklaştı.

Mustafa İnce, ambulansla Dokuz Eylül Hastanesi’ne kaldırılarak, tedaviye alındı

Çevre sakinlerinin ihbarı üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Mustafa İnce, ambulansla Dokuz Eylül Hastanesi’ne kaldırılarak, tedaviye alındı. Görgü tanıklarının ifadesine başvurup, çevredeki güvenlik kamerası görüntülerini inceleyen polis ekipleri, saldırganın yakalanması için çalışma başlattı.

Saldırgan Balçova’da işletmecilik yapıyor

İzmir Emniyet Müdürlüğü ekipleri, çok sayıda kişinin ifadesine başvuruldu. İfadeler doğrultusunda Başkan İnce’ye çok sayıda kişi gösterildi. İnce de saldırganı emniyette teşhis etti. İnce’nin teşhis ettiği kişinin Balçova’da işletmecilik yapan U.G. olduğu öğrenildi.

“Emniyetteki arkadaşlar, bana ve eşime çok sayıda kişiyi gösterdi. Olay yaşandığında bana ateş edeni net olarak görmüştüm. Saldırganı o kişiler arasından teşhis ettim”

Emniyetteki ifadesinin ardından şüpheli, adliyeye sevk edildi. Konuyla ilgili açıklama yapan Başkan İnce, “Emniyetteki arkadaşlar, bana ve eşime çok sayıda kişiyi gösterdi. Olay yaşandığında bana ateş edeni net olarak görmüştüm. Saldırganı o kişiler arasından teşhis ettim. O kişiyi tanımıyorum; ama bana ateş eden kişi olduğuna eminim” diye konuştu.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica