Genel

Halkı öyle küçümsedik ki halk da bizden yüz çevirdi

Halkı öyle küçümsedik ki halk da bizden yüz çevirdi Fakıbaba, eskiden bölgeye işe yaramayan bürokratların gönderildiğini belirterek, “Bu tabii devletle halk arasındaki o iletişimi bozmaya başladı. Bazen eleştiriler olduğu zaman ben vatandaşa hak veriyordum. Biz devlet olarak öyle halktan uzaklaştık, üstten baktık” dedi. Halkı öyle küçümsedik ki halk da bizden yüz çevirdi detaylar haberimizde…

Halkı öyle küçümsedik ki halk da bizden yüz çevirdi

“Tayininin çıkması gerekenler buraya gönderiliyordu”

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Şırnak’ta ilk olarak Şehit Mehmet Esin Caddesinde bulunan esnafları ziyaret etti. Esnaf ziyaretinin ardından AKP İl Başkanlığına geçen Fakıbaba, burada düzenlenen Siyaset Akademisi’ne katıldı. Burada yaptığı konuşmada Fakıbaba, “Tayininin çıkması gerekenler buraya gönderiliyordu. Onlar da buraya geldiği zaman halka üstten bakıyordu. Vali, bakan, emniyet müdürü nedir, kimse görmez, bilmezdi. Bu, devletle halk arasındaki o iletişimi bozmaya başladı” açıklamasını yaptı.

“Bu yalan değil, bu bir özeleştiridir”

Fakıbaba halkın AKP’den yüz çevirdiğini belirterek “Bazen eleştiriler olduğu zaman ben vatandaşa hak veriyordum. Biz devlet olarak öyle halktan uzaklaştık, üstten baktık, öyle küçümsedik ki, halk da bizden yüz çevirdi. Bu yalan değil, bu bir özeleştiridir. Ben sizin emrinizde olmadığım takdirde ne işe yararım? Ben sizin problemlerinizi çözmek için görevlendirildim. Biz sizin için varız. Benim gibi düşünen bürokratlara Allah rahmet eylesin. Ama maalesef onların sayıları azdı.”

“Halk alternatif aramaya koyuldu”

“Bu gerçeği kabul etmemiz lazım. Halktan kopuş başladı, halk alternatif aramaya koyuldu. Ben bu bölgenin çocuğuyum ve bundan da gurur duyuyorum. Bu tarih, bu topraklar başka bir yerde yok. Yabancılar bunun farkında ve bunu bölmek için uğraşmalarının sebebi bu” dedi.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica