Siyaset

Harun Yıldızlı Kandıra’da: Hem Yerelde Hem Genelde İktidar Olacağız!

Harun Yıldızlı Kandıra’da: Hem Yerelde Hem Genelde İktidar Olacağız!

CHP Kandıra İlçe Örgütü’nü ziyaret eden Kocaeli Milletvekili Aday Adayı Özgür Harun Yıldızlı, “14 Mayıs seçimleri bir başlangıç olacak. Hem yerelde hem genelde iktidar olacağız” dedi – akarhaber

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kocaeli Milletvekili Aday Adayı Özgür Harun Yıldızlı ilçe örgütü ziyaretlerine devam ediyor. Yıldızlı’nın bugünkü adresi Kandıra’ydı. CHP Kandıra İlçe Başkanı Gülay Eyisabuncular ve ilçe yönetim kurulu üyelerini ziyaret eden Yıldızlı aday adaylığı süreciyle ilgili bilgi verdi. Eyisabuncular Yıldızlı’ya ziyareti için teşekkür ederek, “Harun başkanımız örgütten gelen bir isim. Parti emekçisi. İl başkanlığı dönemini hepimiz biliyoruz. Milletvekilliğini hak ediyor. Umudum birinci sıradan milletvekili adayı olmasıdır.
Kendisi telefonla aradığımızda ulaşabildiğimiz mütevazi bir isim. Ziyareti için teşekkür ediyorum” dedi.

ARADIĞIMIZDA ULAŞIYORUZ

Eyisabuncular’ın ardından söz alan Özgür Harun Yıldızlı konuşmasında şu ifadelere yer verdi, “Dün il başkanı olarak yanınızdaydım, bugün milletvekili aday adayı olarak buradayım. Bugün sizlerle birlikte olmaktan büyük onur duyuyorum. Örgütte bir fiil birlikte görev yaptık. Gençlik kollarından bu yana sosyal demokrasi mücadelesine emek verdim. Hep siyasetin içinde oldum. 14 Mayıs genel seçimleri bizim için çok önemli bir dönemeç. 20 yılda bu ülkede hukuk kayboldu, adalet yok oldu bütün değerlerimizi, cumhuriyetimizin tüm kazanımlarını kaybettirdiler bize. Cumhuriyetimizin 100. yılında bu karanlığa son vermek için hepimiz elimizi taşın altına koymak zorundayız. Ben bugüne kadar hiçbir zaman mücadeleden kaçmadım.

GENEL İKTİDARIN YOLU…

Kandıra’da bu kentin yerlileri yaşar. Kentin emektarları yaşar. Partimizin de pek çok emektarı bugün burada, aramızda. Partimiz emekçilerinin mücadelesi sonunda Kandıra’da birinci parti olacak. Kocaeli’de birinci parti olacak. Türkiye’de iktidar olacak. Biz 2019 yılında gerçekleştirilen yerel seçimlerde Ak Parti iktidarının nasıl seçim kaybedeceğini gösterdik. İstanbul ve Ankara başta olmak üzere pek çok büyükşehir belediyesini kazandık. Genel iktidarın yolu yerel iktidardan geçer. 14 Mayıs seçimlerinde de bunu göreceğiz. İktidar olacağız. Biz bu mücadeleye omuz vermek için öne çıktık. Ancak mücadelemiz bugünün mücadelesi değil. Biz dünden bugüne ara vermeden çalışıyoruz.

ÜLKEMİZE SAHİP ÇIKMAK ZORUNDAYIZ

14 Mayıs tek bir tarih değil, bir hedef değil, bir başlangıçtır. 14 Mayıs’ta Türkiye genelinde Millet İttifakı’nın iktidarı sonrasında öncelikle ülkemizi bu karanlık atmosferden kurtaracak, güzel yarınları inşa edeceğiz. Daha sonra 2024 yılında yerel seçimlerde tüm Türkiye’yi sosyal demokrat belediyeciliğe kavuşturacağız. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ni ve ilçe belediyelerini kazanacağız. Bizler cumhuriyete ve ülkemize sahip çıkmak zorundayız. Bugün Cumhuriyet Halk Partisi içerisinde siyaset yapmak, partinin daha iyi yerlere gelebilmesi için mücadele etmek bir görev değil zorunluluktur. Tek bir hayalimiz var, milletvekili olmak değil, çocuklarımızın mutlu olarak yaşayacağı bir Türkiye’nin inşa edilmesine katkı sunmak.

SÖZ VERİYORUM DEĞİŞMEYECEĞİM

Kocaeli’de örgütlerden gelen bir talep var. Parti emekçilerinin milletvekili adayı olmasını istiyorlar. Kentimizde 37 yıldır il başkanlarımız milletvekili aday listelerinde görev alamıyor. Bu Kocaeli’nin makus bir kaderi haline gelmiş durumda. İnşallah Kocaeli’de örgütlerimizin bu kaderini değiştirecek, örgütten gelen bir isim olarak sosyal demokrasi mücadelesini Kocaeli’den Ankara’ya taşıyacağım. Ben dün ne isem bugün de oyum. Yarın da değişmeyeceğim. Bunun sözünü veriyorum. Bugüne kadar beni yalnız bırakmayan bütün dostlarıma, aileme, büyüklerime ve küçüklerime teşekkür ederim. Hep beraber başaracağız. Gün mücadele günü, başlıyoruz…”

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica