Genel

Her türlü terörizme karşı ortak mücadeleyi genişletmenin yolları arandı

Her türlü terörizme karşı ortak mücadeleyi genişletmenin yolları arandı Amerika Başkanı Donald Trump’ın Ulusal Güvenlik Danışmanı Korgeneral Herbert Raymond McMaster, bugün İstanbul’da Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Büyükelçi İbrahim Kalın’la görüştü. Görüşmeye ilişkin Beyaz saraydan ve ABD’den art arda açıklamalar geldi. Her türlü terörizme karşı ortak mücadeleyi genişletmenin yolları arandı detaylar haberimizde…

Her türlü terörizme karşı ortak mücadeleyi genişletmenin yolları arandı

İbrahim Kalın Ulusal Güvenlik Danışmanı Korgeneral H.R. McMaster ile görüştü

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Amerika Birleşik Devletleri Ulusal Güvenlik Danışmanı Korgeneral H.R. McMaster ile görüştü.

“Bölgesel gelişmeler hakkında fikir alışverişinde bulunulduğu ve terörizmle ortak mücadele yöntemlerinin geliştirilmesinin üzerinde duruldu”

Görüşme sonrası Cumhurbaşkanlığı’ndan yapılan açıklamada bölgesel gelişmeler hakkında fikir alışverişinde bulunulduğu ve terörizmle ortak mücadele yöntemlerinin geliştirilmesinin üzerinde durulduğu belirtildi.

“Görüşmede, Türkiye ve ABD’nin uzun vadeli stratejik ortaklık ilişkileri teyit edilmiş ve iki ülkenin öncelik ve hassasiyetleri ele alınmıştır”

Amerika’nın Sesinin haberine göre; yazılı açıklamada, “Görüşmede, Türkiye ve ABD’nin uzun vadeli stratejik ortaklık ilişkileri teyit edilmiş ve iki ülkenin öncelik ve hassasiyetleri ele alınmıştır. Görüşmede ayrıca, öteden beri müttefik olan Türkiye ve ABD arasındaki ilişkiler, ortak stratejik sınamalar ve bölgesel gelişmeler hakkında görüş alışverişinde bulunulmuştur. Bu çerçevede, ikili ilişkileri olumsuz etkileyen konular detaylı bir biçimde ele alınmış ve terörizmin her çeşidiyle ortak mücadelenin geliştirilmesinin yolları araştırılmıştır” dendi.

Beyaz Saray’dan da açıklama geldi…

Beyaz Saray’dan yapılan açıklamada, terörle mücadeleyi genişletecek yöntem arayışlarının ele alındığı belirtildi.

“İki ülkenin öncelikleri ve kaygıları tartışıldı”

Açıklamaya göre görüşmede, Türkiye ile Amerika Birleşik Devletleri arasında uzun süredir devam eden stratejik ortaklığa vurgu yapıldı. İki ülkenin önceliklerinin ve kaygılarının tartışıldığı belirtildi.

“Ortak stratejik güçlükler ve bölgesel gelişmeler konusunda görüş alışverişinde bulunuldu”

Müttefik olarak Türk-Amerikan ilişkileri, ortak stratejik güçlükler ve bölgesel gelişmeler konusunda görüş alışverişinde bulunuldu. Beyaz Saray’ın açıklamasında, Kalın ve McMaster’ın, iki ülke ilişkilerini etkileyen konuları ayrıntısıyla ele aldığı belirtildi. “Her türlü terörizme karşı ortak mücadeleyi genişletmenin yolları arandı” denildi.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica