Ekonomi

İzmit Belediyesinde “kesin ihraç suçlu çalışana” ikinci şans

İzmit Belediyesinde “kesin ihraç suçlu çalışana” ikinci şans … Açıklamada, “Kentin ve belediyenin imajını zedeleyici davranışlarda bulunan, kasıtlı bir şekilde kenti ve belediyeyi itibarsızlaştırıcı eylemlerde bulunan personel hakkında da disiplin kurulu gereğini yapar” denildi. detaylar haberimizde…

İzmit Belediyesinde “kesin ihraç suçlu çalışana” ikinci şans

İzmit Belediyesinden Basına ve kamuoyuna duyuru olarak yayınlanan açıklama:

“İzmit Belediyesinde çalışan her çalışanın, belediyeye, İzmit’e ve İzmitliye karşı görevleri vardır ve çalışan hiç kimse İzmit’e, İzmitliye ve İzmit Belediyesine karşı bir tutum içerisinde bulunamaz.

Bu kurumda ne İzmit’in imajının zedelenmesine müsaade edilir ne de İzmit Belediyesinin. İzmit Belediyesinde çalışan herkes bunun farkında olarak çalışır ve halka hizmet eder. Belediye Başkanından başkan yardımcısına, şantiye çalışanından, temizlik işleri personeline kadar herkes bu sorumluluğun bilincindedir.

İzmit Belediyesinde çalışan her personel bilir ki; bu kurumda yapılan her hizmet kuruma değil, millete yapılan hizmettir. Bu hizmet sonucu alınan ücret ise Belediye Başkanından değil, hizmetini gördükleri vatandaş tarafından ödenir.

Ancak ve ancak; İzmit Belediyesini küçük düşürücü, kentin ve belediyenin imajını zedeleyici davranışlarda bulunan, kasıtlı bir şekilde kenti ve belediyeyi itibarsızlaştırıcı eylemlerde bulunan personel hakkında da disiplin kurulu gereğini yapar.

Hiçbir devlet kurumu, kurum imajını ve güven duygusunu zedeleyen, kurumunun itibarsızlaşması için eylemlerde bulunan çalışanıyla aynı yolda yürümek istemez. İzmit Belediyesinde bu tür davranışlarda bulunan bir çalışana, disiplin kurulunda fesih kararı çıkar.

Ancak bazı durumlarda, aynı hareketi tekrarlamaması şartıyla o çalışandan işine, ekmeğine sahip çıkması beklenir.

Bu kurumu itibarsızlaştırmaya çalışan personele elbet bir ceza verilecektir. Bu ceza fesih yerine, çalışanın lehine farklı birimlerde görevlendirme şeklinde tezahür edebilir. İkinci bir şans verilen çalışan bunu iyi değerlendirmediği takdirde disiplin kurulunun kesin fesih kararına harfiyen uyulur.

Bu kent hepimizin kentidir. İzmit Belediyesi çalışanlarının ortak amacı bu kente ve halka hizmet etmektir. Bu amaç dışında amaç güdenler, işine, ekmeğine sahip çıkmayıp hizmetleri bilinçli olarak sabote edenler ve kurumu zora düşürmeye çalışanlar hakkında gerekenin yapılacağının bilinmesini ister, hayırlı Ramazan’lar dileriz.”

İzmit Belediyesinde disiplin kurulu kararı
İzmit Belediyesinde çalışana yapılan ihtarname
Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica