Genel

Kamyonetini yakan karpuzcunun olayı tamamen KURGU

Kamyonetini yakan karpuzcunun olayı tamamen KURGU … Açıklamada; “İzmit Belediyesi sınırları içerisinde yaz mevsimi boyunca üç ay süreli olarak karpuz satacak olan esnafın kendisine gösterilen yerlerde satış yapması gerekmektedir” denildi. detaylar haberimizde…

Kamyonetini yakan karpuzcunun olayı tamamen KURGU

İzmit Yahya Kaptan Mahallesi’nde, İzmit Belediyesi tarafından seyyar şekilde satış yapmasına izin verilmediği gerekçesiyle, kamyonetini yakan Ahmet Karaman‘ın yaptığı eylemin tamamen bir kurgu olduğu ortaya çıktı. Konu ile ilgili İzmit kamuoyuna duyurulmak üzere İzmit Belediyesi tarafından açıklamada şu ifadelere yer verildi.

“Basına ve Kamuoyuna,

Değerli İzmitliler…

İzmit Yahya Kaptan Mahallesi’nde, seyyar şekilde satış yapmasına izin vermediğimiz gerekçesiyle, karpuz satışı yaptığı kamyoneti yakarak çevresindeki insanların canını tehlikeye atan Ahmet Karaman bu tehlikeli eylemi sadece kendi çıkarına dokunduğu için gerçekleştirmiştir.

Zira;

“İzmit belediyesinin izin verdiği alanda değil…”

•İzmit Belediyesi sınırları içerisinde yaz mevsimi boyunca üç ay süreli olarak karpuz satacak olan esnafın kendisine gösterilen yerlerde satış yapması gerekmektedir.

“Defalarca uyarıldı”

Yahya Kaptan Mahallesi’nde seyyar olarak karpuz satışı yapan Ahmet Karaman isimli vatandaş defalarca Yahya Kaptan Anıtı önünde satış yapmaması yönünde uyarılmış, ancak yapılan tüm uyarılara rağmen hukuksuz bir şekilde satış yapmaya devam etmiştir.

“Satıcıya iki farklı yer dahi gösterildi”

•Mağduriyet yaşamaması için kendisine İzmit ilçe sınırları içerisinde iki farklı alan dahi gösterilen seyyar satıcı, gösterdiğimiz yeri kabul etmemiş; yine kendi bildiğini yaparak seyyar olarak satış yapmaması gereken Yahya Kaptan Mahallesi’ndeki anıt önünde satış yapmaya devam etmiştir.

“Mahalle sakinlerinden şikayet var”

Yahya Kaptan Mahallesi sakinlerinin, Yahya Kaptan Anıtı önünde seyyar satış yapılan bu alanda mahalle asayişini olumsuz etkileyen çok ciddi unsurların olduğu için pek çok şikâyeti mevcuttur.

“Kaymakamlık gereğini yerine getirin dedi”

•İzmit Kaymakamlığı, İzmit Belediyesinden; yerel gazetelere “Parkın yanındaki tezgâha tepki” şeklinde haberlere konu olan yerle ilgili olayın soruşturulmasını istemiştir.

“Olay tamamen kurgu”

•İzmit Belediyesine tepki doğurmak amacıyla ve tamamıyla ajitasyon amacı taşıyan bir hareketle satış yaptığı aracını yakan Ahmet Karaman bu hareketlerini de video kaydına aldırarak, olayın ne kadar kurgu ve planlı olduğunu bizlere ve kamuoyuna göstermiştir.

Kanunsuz ve haksız bir şekilde para kazanmak isteyen, kendisine yer gösterilmesine rağmen kendi kafasına buyruk hareket eden bu esnafın bu hareketi sadece İzmit Belediyesine değil, yıllarca kira ödeyerek, dükkânlarında emek ve alın teriyle satış yapan kent esnaflarımıza da hakarettir.

İzmit Belediyesi, kanunlara uyan ve hukukun gereklerini yerine getiren her esnafın yanındadır. Bundan da kimsenin şüphesi olmasın.”

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica