İGF

Kars’ta Azerbaycan ile müşterek tatbikat sürüyor

Azerbaycan ile müşterek icra edilen Kış-2021 Türkiye-Azerbaycan Birleşik Müşterek Tabur Görev Kuvveti Tatbikatı Kars’ta sürüyor.

KARS (İGFA) – Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Kars’ta Türkiye-Azerbaycan Birleşik Müşterek Tabur Görev Kuvveti Tatbikatı’nın “Seçkin Gözlemci Günü”ne katıldı.

Azerbaycan Cumhuriyeti Savunma Bakanı Orgeneral Zakir Hasanov’u ve kuvvet komutanlarının da hazır bulunduğu tatbikatta bin 268 personel, 190 araç ile 218 farklı cins ve çapta silah yer alırken, tatbikatlarda gerçek silah ve mühimmat kullanıldı.  

İlk olarak Esas Komuta Yeri’ne geçen Akar ve Hasanov,  tatbikata ilişkin bilgi aldı. Analiz Grubu Başkanı tarafından tatbikatın durum özetine yönelik yapılan bilgilendirmenin ardından Akar, Hasanov yeni nesil üniteleri inceledi. 1 numaralı seyir yerine geçen Akar, Hasanov ve Komutanlar, bu bölgede gerçekleştirilen hava hücum harekatını da takip etti.

Akar ve Hasanov başta olmak üzere tatbikata katılan personelin taktığı Türkiye ve Azerbaycan bayraklarının motiflerini taşıyan maskeler dikkat çekti.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica