Ekonomi

Kartepe Ulus Pazarı esnafı tezgahlarını Pazartesi yeniden açıyor

Kartepe Ulus Pazarı esnafı tezgahlarını Pazartesi yeniden açıyor … Reisoğlu, “Salgın nedeniyle hafta sonu sokağa çıkma yasakları başlayınca bizde yasaklardan dolayı tezgahlarımızı açamamıştık” dedi. detaylar haberimizde…

Kartepe Ulus Pazarı esnafı tezgahlarını Pazartesi yeniden açıyor

Geçen yıl Mart ayında tanıştığımız COVİD-19 salgınının etkisinin düştüğü dönemde hizmet veren Kartepe Ulus Pazarı yaklaşık altı aydır hizmet veremiyordu. 12 Nisan Pazartesi günü Kartepe Ulus Pazarı kapılarını vatandaşlara tekrar açacak.

Konuyla ilgili açıklama Ulus Pazarı Esnaf Kooperatifi Başkanı Bülent Reisoğlu’ndan geldi.

Başkan Reisoğlu yapmış olduğu açıklamada, “Bildiğiniz gibi ulus pazarı yaklaşık 5 yıldır Kartepe Uzunçiflik Maşukiye-Sapanca yolu kavşağının hemen arkasında bulunan 10 dönümlük alan üzerinde kuruluyordu. Ancak salgın nedeniyle hafta sonu sokağa çıkma yasakları başlayınca bizde yasaklardan dolayı tezgahlarımızı açamamıştık” dedi.

SALGIN TEDBİRLERİ UYGULANACAK

Başkan Reisoğlu; “Biz hem esnafımızın ve hemde vatandaşlarımızın mağduriyetleri gidermek için tezgahlarımızı kurduğumuz günü değiştirme kararı verdik. Kartepe Belediyemizden de gerekli onayı aldık. 12 Nisan Pazartesi günü yine aynı yerimizde 230 esnafımız tezgah açacak. Bizde pazartesi günü vatandaşlarımızı salgın koşullarında alınan tedbirlere uymak şartıyla pazarımıza bekliyoruz” ifadelerine yer verdi.

YENİ YERİMİZDE MODERN HİZMET VERECEĞİZ

Ulus Pazarı Esnaf Kooperatifi Başkanı Bülent Reisoğlu, Kartepe Ulus Pazarının yeni yeri içinde bilgi aktardı. Başkan Reisoğlu, “Burada pazartesi günü açacağımız tezgahlarımızla vereceğimiz hizmet geçici bir süre olacaktır. Yeni yerimizde inşaat çalışmaları devam ediyor. Yeni yerimizdeki çalışmaları bir an önce tamamlamak için yoğun çaba içindeyiz. Yeni yerimize taşındığımızda Kartepe, Kocaeli genelinde ve komşu illerde yaşamakta olan vatandaşlarımıza modern ve daha iyi koşullarda hizmet vermeyi amaçlıyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu