İGF

Kayseri Kocasinan’da leylekler için güvenli yuva

Kayseri’de Kocasinan Belediyesi, ilkbaharın habercisi olan leyleklerin göç yolu üzerinde bulunan Kızılırmak Havzası’ndaki kırsal mahallere leylek yuvası yaptı.

KAYSERİ (İGFA) – Nisan ayı ile birlikte Afrika kıtasından kuzeye doğru yola çıkan leyleklerin, konaklama ve geçiş yeri haline gelen Türkiye’de 120 günlük kuluçka dönemi ve yavrularının büyümesinin ardından Ağustos ayı ile birlikte yeniden Avrupa ve Balkanlardan Afrika’ya doğru dönüşe geçiyor. Bu doğrultuda baharın müjdesi olarak kabul edilen leyleklerin göç yolu üzerinde bulunan Kızılırmak Havzası’ndaki kırsal mahallerden biri olan Elmalı Mahallesi’ne leylek yuvası yapan Kırsal Hizmetler Müdürlüğü tarafından talepler doğrultusunda yeni yuvaların yapılacağını belirtildi.

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, doğadaki canlıların yaşam şartlarını daha da iyileştirmek, daha yaşanabilir bir ortam sunmak ve olası bir mağduriyetin önüne geçmek için çalışmaların aralıksız devam ettiğini söyledi. Çolakbayrakdar, ekolojik dengenin ve doğal güzelliklerin korunması için elimizden gelen gayreti gösterdiklerini kaydetti.

 

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica