Genel

Kılıçdaroğlu’nun doğduğu ev yangınla birlikte yok oldu

Kılıçdaroğlu’nun doğduğu ev yangınla birlikte yok oldu Tunceli’nin Nazımiye ilçesine bağlı Ballıca Köyü‘nde, köylüler tarafından ateş yakılması sonucu çıkan yangında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu‘nun doğduğu ev ile amcası ve kuzeninin evleri kül oldu. Kılıçdaroğlu‘nun doğduğu ev yangınla birlikte yok oldu detaylar haberimizde…

Kılıçdaroğlu’nun doğduğu ev yangınla birlikte yok oldu

Doğduğu Ev Nazımiye ilçesine bağlı Ballıca Köyünde…

Olay, bugün saat 15.30 sıralarında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu‘nun doğduğu Nazımiye ilçesine bağlı Ballıca Köyü‘nde meydana geldi.

Kılıçdaroğlu’nun doğduğu ev

“Köylülerin tüm çabalarına rağmen yangın kontrol altına alınamadı”

Bazı köylüler, Kılıçdaroğlu‘nun evinin hemen arkasında ateş yaktı. Bu sırada kıvılcımlar çevredeki kuru otlara sıçrayınca yangın çıktı. Köylülerin tüm çabalarına rağmen yangın kontrol altına alınamadı ve alevler Kemal Kılıçdaroğlu‘nun doğduğu ev ile 3 evi sardı.

“Nazımiye Belediyesi’ne ait 2 itfaiye aracı bölge sevk edilerek yangına müdahale edildi”

Olayın bildirilmesiyle Nazımiye Belediyesi’ne ait 2 itfaiye aracı bölge sevk edilerek yangına müdahale edildi. Ekiplerin kontrol altına almaya çalıştığı yangında, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu‘nun doğduğu ev ile amcası Mehmet Karabulut ve kuzeni Hasan Karabulut’a ait evler ve eklentileri kül oldu.

Yangına müdahale edildi

“Tunceli Belediyesi ile Orman İşletme Müdürlüğü’nden destek istendi”

İtfaiye ekipleriyle birlikte köye giderek söndürme çalışmalarına katılan Nazımiye Belediye Başkanı CHP’li Cafer Kırmızıçiçek, Tunceli Belediyesi ile Orman İşletme Müdürlüğü’nden destek istediklerini söyledi.

“Amcası Mehmet Karabulut ve kuzeni Hasan Karabulut’a ait ev ve eklentileri tamamen yandı”

Kırmızıçiçek, şöyle dedi: “Saat 15.30 sıralarında belediyeye yapılan ihbar sonucu ekiplerimizi Ballıca köyüne sevk ettik. Ben de bizzat itfaiye araçlarıyla birlikte köye hareket ettim. Köyde çıkan yangın büyüktü. Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu‘nun kendisine ait olan ve doğduğu ev tamamen yanarken, yine amcası Mehmet Karabulut ve kuzeni Hasan Karabulut’a ait ev ve eklentileri tamamen yandı. Yangının çevredeki ormanlık alana ve diğer evlere sıçramaması için iş makineleriyle önlem aldık. Ancak Genel Başkanımızın doğduğu ev tüm çabalarımıza rağmen yandı. Yangından köydeki kimsenin etkilenmemesi sevindirici bir haber.”

Yoğun yangın evleri küle döndürdü

Yapılan müdahaleler sonucu söndürülen yangının ardından soğutma çalışmalarına başlandı.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica