Genel

Kocaeli Deniz Küreği’nde İzmit Sümerspor farkı

Kocaeli Deniz Küreği’nde İzmit Sümerspor farkı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Körfez Kupası Deniz Küreği Yarışları, Sekapark Uçurtma Tepesi Sahili’nde 15 kulüpten 300’e yakın sporcunun katılımıyla yapıldı

KOCAELİ (İGFA) – Türkiye Kürek Federasyonu’nun 2021 yılı faaliyet programında yer alan Körfez Kupası Deniz Küreği Yarışları, Türkiye’de düzenlenen ilk Dünya Şampiyonası standartlarında yarışma olma niteliğinde tam not aldı. Ayrıca bu yarışma Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin ileriki yıllarda Dünya Kürek Şampiyonasına ev sahipliği yapacak standartları yerine getirdiğinin bir işareti olarak hafızalarda yer aldı. Yarışları izlemeye gelenler arasında Baht Oyunu dizisinin sevilen oyuncusu İdris Nebi Taşkan da yer aldı.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Kocaeli’nde amatör spor kulüplerine desteğinin bir göstergesi olarak İzmit Sümerspor’un yarışmalarda elde ettiği üstün başarı dikkatlerden kaçmadı. İzmit Sümerspor Kürek Kulübü, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Körfez Kupası Deniz Küreği Yarışları sonunda toplamda 5 kategoride birincilik, 2 kategoride de ikincilik ve üçüncülük kupasını aldı. 5 kategoride, Kadınlar, Erkekler, Master Kadın, 19 yaş altı erkek ve kadın kategorilerinde açık ara puanlamada birinci olarak şampiyonluk kupalarını kazanan İzmit Sümer Spor Kürek Kulübü yarışlara damga vurdu.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica