Genel

Kocaeli İzmit’teki Atatürk Müzesi’ne ‘Zafer’ ziyareti

Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kişisel eşyalarından ve fotoğraflarından oluşan 400 parçalık nadide eserlerin sergilendiği dünyanın en zengin Atatürk Müzesi, Zafer Bayramı’na özel olarak bugün saat 19.00’a kadar ziyarete açık olacak.

KOCAELİ (İGFA) – Atatürk’ün manevi kızı Sabiha Gökçen’in manevi oğlu tarihçi-yazar Eriş Ülger’in koleksiyonundan oluşan, İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet’in kente kazandırdığı Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e ait eserlerin sergilendiği Atatürk Evi Müzesi, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda da ziyaretçilerini tarihi yolculuğa çıkarmaya, kurtuluş savaşı yıllarına götürmeye ve gururlandırmaya devam ediyor. 

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’e ait nadide eserlerin, kişisel eşyaların ve fotoğrafların yer aldığı 400 parçalık dünyanın en zengin içerikli Atatürk Evi Müzesi, İzmit Hacı Hasan Mahallesi Sırrı Paşa Caddesi üzerinde bugün (pazartesi) saat 19.00’a kadar İzmitlilerin ziyaretine açık olacak. Tarihi Kentler Birliği ödüllü Atatürk Evi Müzesi ‘Zafer’ gururunu pekiştirmek ve Atatürk’e hayranlığını bir kez daha yaşamak isteyenleri bekliyor.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica