Genel

Kocaeli’de sera ve bahçelerde sel baskınında mahsur kaldılar

Kocaeli’de sera ve bahçelerde sel baskınında mahsur kaldılar Kocaeli’nin Gebze ilçesinde, sera ve bahçelerde çalışan 20 kişi sel nedeniyle mahsur kaldı. Arama kurtarma ekipleri, 20 kişiyi kurtardı. Kocaeli’de sera ve bahçelerde sel baskınında mahsur kaldılar detaylar haberimizde…

Kocaeli’de sera ve bahçelerde sel baskınında mahsur kaldılar

Kocaeli’de akşam saatlerinde etkili olan yağışın ardından cadde ve sokakları su bastı. Gebze ilçesinde sera ve bahçelerde konteyner ve ağaç üstlerine çıkan 20 kişi mahsur kaldı. Arama kurtarma ekipleri 20 kişiyi botlarla kurtardı.

Merkezde, bodrum katları ve işyerlerini su bastı…

Kocaeli genelinde akşam saatlerinde etkili olan sağanak yağmur nedeniyle su baskınları yaşandı. Kent merkezinde binaların bodrum katlarını ve işyerlerini su bastı.

Devlet hastanesinde su baskını…

Belediye ekipleri, tıkanan rögar kapaklarını açarak oluşan su birikintilerini gidermeye çalıştı. Kocaeli Devlet Hastanesi Acil Servisinin önünü de su bastı. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi ekipleri motopomp kurarak hastane önünde biriken suları çekmeye başladı. Birçok araç da su altında kaldı.

Ağaçların üstünde kurtarılmayı beklediler…

Gebze ilçesi Ballıkayalar Mevkiinde bulunan sera ve bahçelerde çalışan kişilerle, arazilerini kontrole gidenler, şiddetli yağış nedeniyle taşan derenin sularından kurtulmak için konteyner ve ağaçların üstlerine çıktı. Mahsur kalan 20 kişi, cep telefonuyla yetkilerden yardım istedi. Çalışmalara destek için İstanbul’dan bölgeye bir helikopter de gönderildi.

AFAD ekipleri kurtardı…

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ekipleri ve AFAD ekipleri mahsur kalan 20 kişiyi zodyak botlarla kurtardı.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica