Kültür-Sanat-Tarih

Kocaeli’de ‘Yaz Neşesi’ sürüyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından kentin 12 ilçesinde başlatılan Kocaeli’de Yaz Neşesi etkinlikleri tüm hızıyla devam ediyor.

KOCAELİ (İGFA) – Yaza adeta damgasını vuran etkinliklerin yeni durağı Gölcük ve Dilovası olacak. Cuma ve Cumartesi günü gerçekleştirilecek olan etkinlikler yazı renklendirecek. Gölcük ve Dilovası’nda yapılacak etkinliklerde iki konser gerçekleştirilecek. Karadeniz müziğinin son dönemde beğeni ile izlenen iki sevilen genç sesi konser verecek. Ekin Uzunlar, 30 Temmuz Cuma akşamı Gölcük Kavaklı Sahili’nde; Bilal Sonses ise 31 Temmuz Cumartesi akşamı Dilovası Şehit Nihat Karadaş Stadyumu’nda sevenleriyle buluşacak. Her iki konser de 21.00’de başlayacak.

GÖLCÜK’TE KAVAKLI SAHİLİNDEYİZ

Gölcük’teki etkinliklerin merkezi Kavaklı Sahili olacak. Etkinliklerin ilk etabı Cuma günü öğleden sonra başlayacak. Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi’ne bağlı olan şube müdürlükleri kurulacak stantlarda kendi alanlarıyla ilgili etkinlikler düzenleyecek. Kocaeli Bilim Merkezi etkinlikte Meyvenin Genleri ve Ressam Robot Atölyesi, Robotik Sergi standı ve bilim gösterisi ile yer alacak. Kağıt Müzesi’nin Atölyesinde, El Yapımı Kağıt etkinliği gerçekleştirilecek. Şehir Tiyatroları Şube Müdürlüğü Çocuk Tiyatrosu ile çocuklara oyunlar sahneleyecek. Janglör ve palyaçolar etkinlikler boyunca çocukların neşesine ortak olacak.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Yandex.Metrica