Eğitim Teknoloji

Başkan Büyükakın’dan Milli Teknoloji Hamlesine katkı

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, geldiği son noktayı takip ederek özellikle gençlerden tarafından hayata geçirilen birçok projeye destek verdiklerini dile getirdi.

KOCAELİ (İGFA)-  Kocaeli Büyükşehir Belediyesi bünyesinde Milli Teknoloji Hamlesine katkı sunmak ve kenti bir teknoloji üssü haline getirmek amacıyla kurulan E-Gençlik Birimi Teknoloji Atölyelerinde 2021–2022 akademik yılı hızlı bir şekilde başladı. Büyükşehir Belediyesi, Kocaeli’ndeki üniversitelerin 16 farklı yarışma kategorisinde 13 İHA Takımı, 5 İnsansız Su Altı Sistemleri Takımı, 5 Roket Takımı, 1 Model Uydu Takımı, 3 Yapay Zeka Takımı ve 3 Elektrikli Araç Takımı’nda oluşan toplam 30 Teknoloji Takımına destek verecek. Öğrenciler ise kendi kategorilerinde hazırladıkları projeleri hayata geçirmek için teknoloji atölyelerinde çalışmaya başladı.

E-Gençlik Birimi bünyesinde teknoloji alanında çalışma yapan gençleri teşvik etmek ve desteklemek amacıyla kurulan atölyelerin Türkiye’nin geleceği açısından önemli olduğunu ifade eden Başkan Büyükakın, “Genç mühendis adaylarına çalışmaları için gelişmiş bir teknik altyapıyı hazır hale getirdik. Ekipman altyapısı, malzeme desteği, fiziki mekân ve lojistik imkanlarımız gençlerimizin emrindedir” dedi.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica