Genel

KOMECE’den Büyükşehirin üst geçit isim değişikliğine sert tepki

KOMECE’den Büyükşehirin üst geçit isim değişikliğine sert tepki … Erdoğan; “Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nce yeniden yaptırılan üst geçide Çetin Emeç adı yerine Erol Köse adının verilmesini mantığını anlayabilmiş değiliz” dedi. detaylar haberimizde…

KOMECE’den Büyükşehirin üst geçit isim değişikliğine sert tepki

Yenidoğan’da yeniden inşa edilen üst geçidin adının değiştirilmesine bir tepki de KOMECE’den geldi
İzmit’in Yenidoğan Mahallesi’nde dönemin İzmit Belediye Başkanı Sefa Sirmen’in girişimleriyle İstanbul Motor Piston Fabrikası tarafından yaptırılan üst geçide bilindiği gibi basın şehidi, gazeteci- yazar Çetin Emeç’in adı verilmişti.

Yıllar içerisinde çürümeye yüz tutan üst geçit yıkılarak Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından yenisi yapıldı. Ancak yeni üst geçide Çetin Emeç yerine İzmit Belediyesi eski başkanlarından Erol Köse’nin adının verilmesi bazı çevrelerce eleştirilmişti.

Kısa adı KOMECE olan Kocaeli Medya Mensupları Cemiyeti de buna sessiz kalmadı. Kocaeli Medya Mensupları Cemiyeti adına yazılı açıklama yapan Başkan Bahar Kaymakçı Erdoğan tepkilerini şöyle dile getirdi: “Adı ülkenin birçok yerinde farklı yapılarda veya caddelerde yaşatılan, değerli büyüğümüz, meslektaşımız, Cumhuriyetçi, Atatürk İlke ve İnkılaplarının yılmaz savunucusu, demokrasi aşığı, laik gazeteci- yazar Çetin Emeç hain bir saldırı sonrası hayatını kaybetmişti.

O dönem belediye başkanı olan Sayın Sefa Sirmen’in girişimleriyle Yenidoğan üst geçidine Çetin Emeç adı verilmişti. Ancak Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nce yeniden yaptırılan üst geçide Çetin Emeç adı yerine Erol Köse adının verilmesini mantığını anlayabilmiş değiliz. Erol Köse, bu kent için büyük bir değer kuşkusuz. Ancak Sayın Köse’nin adı başka bir yere verilebilirdi. Büyükşehir tarafından Çetin Emeç adının kaldırılması bir art niyet göstergesi, bir utanç tablosu. Siz belki Çetin Emeç adını unutturmanın çabasındasınız ancak, bu kent ve tarih sizi asla ve asla unutmayacak.”

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica