Kültür-Sanat-Tarih

Körfez Tarım Fuarı’nda Yöresel kültürler sergilendi

Körfez Tarım Fuarı’nda Yöresel kültürler sergilendi … Tarım Fuarı’nda yöresel kültür stantlarını gezen Körfez Belediye Başkanı Söğüt, “Yöresel kültürümüz, bizim değerimiz” dedi. detaylar haberimizde…

Şener Söğüt fuarda vatandaşlarla sohbet etti
Şener Söğüt fuarda vatandaşlarla sohbet etti

Körfez Tarım Fuarı’nda Yöresel kültürler sergilendi

Kocaeli’nin Körfez ilçesinde düzenlenen 47. Altın Kiraz Festivali kapsamında Taşköprü Er Meydanı’nda güreşler yapılırken, hemen yan tarafında da Tarım Fuarı vardı. Tarımla ilgili ekipmanların yer aldığı, gübre, tohum üretimi ve satışı gerçekleştiren firmaların stant açtığı Tarım Fuarı, büyük ilgili gördü. Tarım fuarı dışında alanda yöresel kültürlerin sergilendiği stantlar ve satış alanları da yer aldı. Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt de fuar alanındaki stantları gezdi, vatandaşlarla sohbet etti.

Şener Söğüt Kültürlerle tanıştı
Şener Söğüt Kültürlerle tanıştı

“TÜRKİYE’NİN MOZAİĞİ”

Kocaeli’nin kültürel açıdan Türkiye’nin en zengin illerinden biri olduğunun altını çizen Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, “Körfez adeta Türkiye’nin mozaiği olan bir ilçe. Bu mozaiği en güzel kılan noktalardan biri de kültürel zenginlikler. Bu yüzden açılan bu standlar, sergilenen kıyafetler, yemekler gerçekten yaşatılması gereken bir kültür. Bugün bizler nasıl bu kültüre sahip çıkıyorsak, geleceğimiz olan gençlerimiz de bundan sonra sahip çıkmaya devam ettirecektir” dedi.

“KÜLTÜR EVİNİ HAYATA GEÇİRECEĞİZ”

Şener Söğüt fuar ziyaretine cazgırlarla geldi
Şener Söğüt fuar ziyaretine cazgırlarla geldi

Taşköprü’nün ayrı bir kültürel zenginliğe sahip olduğunun altını çizen Başkan Şener Söğüt, “Bizler de bu kültürü yaşatmak ve anlatmak adına Taşköprü Kültür Evi’ni hayata geçireceğiz” diye konuştu. Başkan Söğüt daha sonra AK Parti Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker ve Körfez Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin ile birlikte stantları gezdi, vatandaşlarla sohbet etti.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Yandex.Metrica