Ekonomi

KSO’dan İstihdam Seferberliği 2019 Destekleri bilgilendirme toplantısı

KSO’dan İstihdam Seferberliği 2019 Destekleri bilgilendirme toplantısı Delibaş, “Nisan ayı sonuna kadar sağlayacağınız her ilave istihdamın 3 ay boyunca ücretini, sigorta primlerini ve vergisini devlet karşılıyor. Burada 3 ay boyunca işverenin maliyeti sıfır” dedi. detaylar haberimizde…

KSO’dan İstihdam Seferberliği 2019 Destekleri bilgilendirme toplantısı

İstihdam Seferberliği 2019 desteklerini iş dünyası ile paylaşmak ve sanayicilerin verilen desteklerden faydalanabilmelerine katkı sağlamak amacıyla Kocaeli Sanayi Odası ile Kocaeli SMMMO işbirliği, TOBB, SGK ve İŞKUR ortaklığı ile Kocaeli Sanayi Odası’nda bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Toplantıya, TOBB Genel Sekreter Yardımcı Cengiz Delibaş, Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Nurettin Nacar, İşkur İl Müdürü Ulvi Yılmaz, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mustafa Çöpoğlu ve ajans uzmanları, Kocaeli Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Yetkilileri ve çok sayıda sanayici katıldı.

“3 ay boyunca çalışanlarının maaşı”

İstihdam Seferberliği 2019 kapsamında uygulanan teşvikler TOBB Genel Sekreter Yardımcısı Cengiz Delibaş tarafından ele alındı. “Kısa çalışma ödeneğinden asgari ücret desteğine, SGK prim desteğinden kalkınmada öncelikli bölgelerdeki desteğe kadar; sekiz farklı başlıkta destek hayata geçti” diyen TOBB Genel Sekreter Yardımcısı Cengiz Delibaş; “Nisan ayı sonuna kadar sağlayacağınız her ilave istihdamın 3 ay boyunca ücretini, sigorta primlerini ve vergisini devlet karşılıyor. Burada 3 ay boyunca işverenin maliyeti sıfır. Devamındaki 9 ay boyunca da sigorta primleri ve vergileri devletimiz tarafından ödenmeye devam edilecek. Bir diğer önemli teşvik de herhangi bir sebeple işinde sıkıntı yaşayan girişimciler için getirildi. Ekonomik sebeplerle; işyerinde çalışma sürelerini geçici olarak azaltmak durumda kalan işverenlere 3 ay boyunca çalışanlarının maaşı Kısa Çalışma Ödeneği kapsamında İşsizlik Sigortası Fonu’ndan ödenecek” dedi.

“Yeni İstihdama Ücret Desteği”, “Yeni İstihdama Vergi ve Prim Desteği”, “Asgari Ücret Desteği”, “Nitelikli İşgücü Eğitimi Desteği”; “Kısa Çalışma Ödeneği” gibi, teşvik paketinin önemli başlıklarını içeren sunum ile devam eden toplantı, SGK ve İŞKUR yetkililerinin de yer aldığı soru cevap kısmıyla sona erdi.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica