Genel

Kütahyalı; ‘bunalıma giren belediye başkanlarımız var’

Kütahyalı; ‘bunalıma giren belediye başkanlarımız var’ Yandaş Sabah gazetesi yazarı Rasim Ozan Kütahyalı, AKP’li bir belediye başkanının kendisini arayarak belediye başkanlarının istifaya zorlanmasına ilişkin, “İtibarımız kalmadı, bunalıma giren belediye başkanlarımız var” dediğini kaydetti. Kütahyalı; ‘bunalıma giren belediye başkanlarımız var’ detaylar haberimizin içinde yer almaktadır…

Kütahyalı; ‘bunalıma giren belediye başkanlarımız var’

Hükümete yakın Sabah gazetesinin yazarı Rasim Ozan Kütahyalı, AKP içinde yaşanan istifa krizini yazdı. Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan’ın talimatı doğrultusunda AKP’li belediye başkanları ve il başkanları arka arkaya istifa etmeye başladı. Bazı AKP’li belediye başkanlarının ise, bu istifa talimatına itiraz ettiği bildiriliyor.

Rasim Ozan Kütahyalı yazısında bu istifa sürecini hiç yazmak istemediğini ancak kendisine ve Habertürk yazarı eşi Nagehan Alçı’ya AKP’li belediye başkanlarından sürekli telefon geldiğini belirtti. AKP’li belediye başkanlarının telefonda kendisine neler söylediğini de yazan Rasim Ozan Kütahyalı, yazısına şöyle devam etti:

“Mesela referandumda yüzde 70’e yakın evet gelmiş bir yöremizin belediye başkanı bile bana şikâyet etti ve şöyle dedi:

‘Benimle ilgili hiç gündemde böyle bir şey yok ve Cumhurbaşkanımızla yakın zamanda çok güzel bir görüşme yaptık ama oluşan hava yüzünden belediye çalışanlarının bile tavrı tarzı değişti. Tek ben değil birçok arkadaşım ilimizde ilçemizde otorite kurmakta zorlanmaya başladık. Belediye başkanları olarak gücümüz ve itibarımız azaldı. Azalmadı diyen yalan söyler. Hepimizin muhalifleri bu lafları koz kullanıyor. Bunalıma giren belediye başkanlarımız var. İşler aksıyor. Hizmetler yavaşladı. Partimizin tüm belediye başkanları diken üstünde. Bugün de benimle ilgili istifa haberi ya da ‘işi bitecek’ haberi çıkacak mı diye bakıyorlar. Durumumuz bu…’”

Gökçeklerin kanalında program yapan Rasim Ozan Kütahyalı yazısının devamında istifası istenen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek için ise şöyle yazdı:

“Aynı şey en popüler konu Ankara için de geçerlidir. AK Parti hangi formülle olursa olsun 31 Mart 2019’da Ankara’yı kazanmak zorundadır. Ankara’yı kazanmak için yapılacak her operasyon haklı olur ve herkes bu noktada seçimin kazanılmasını düşünmelidir. Atılacak tüm adımlar Ankara’yı kaybetmemek üzerine kurulmalıdır. Dedikodular değil akıl AK Parti’ye hâkim olmalıdır. Aslında her şehir ve her kasaba için aynısı geçerlidir…”

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica