Genel

Kuvayı Milliyeyi vatan ve namus mücadelesi veren Türk milleti kurdu

Kuvayı Milliyeyi vatan ve namus mücadelesi veren Türk milleti kurdu Sözcü yazarı ve tarihçi Sinan Meydan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Özgür Suriye Ordusu’na (ÖSO) yönelik Kuva-yi Milliye benzetmesine sert tepki gösterdi. “ÖSO’yu ABD kurdu” diyen Meydan “Kuvayı Milliyeyi ise vatan ve namus mücadelesi veren Türk milleti kurdu” ifadelerini kullandı. Kuvayı Milliyeyi vatan ve namus mücadelesi veren Türk milleti kurdu detaylar haberimizin içinde yer almaktadır…

Kuvayı Milliyeyi vatan ve namus mücadelesi veren Türk milleti kurdu

“Kendi vatanlarını korumak için organize olmuştur. Bizim Kurtuluş Savaşımızdaki Kuva-yi Milliye güçleri gibi bir oluşumdur”

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı’nda CHP’den gelen ÖSO açıklamalara yanıt verdi. Erdoğan, milli unsurlardan oluştuğunu söylediği ÖSO için “Kendi vatanlarını korumak için organize olmuştur. Bizim Kurtuluş Savaşımızdaki Kuva-yi Milliye güçleri gibi bir oluşumdur” ifadelerini kullandı.

AKP genel başkanı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a Sözcü gazetesi köşe yazarı ve Tarihçi Sinan Meydan yanıt verdi

Sözcü yazarı ve tarihçi Sinan Meydan, AKP genel başkanı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bu açıklamalarına sosyal medya hesabından yanıt verdi.

Meydan şu ifadeleri kullandı:

“1. ÖSO hangi milletin milli yapısıdır? Türk milletinin Türkiye’nin olmadığı kesin.
2. ÖSO’yu ABD kurdu. Kuvayı Milliye’yi ise vatan ve namus mücadelesi veren Türk milleti kurdu.
3. Falih Rıfkı’nın tabiriyle ”Kuvayı Milliye, Türk milletinin yastığının altındaki tabancadır”. ÖSO kimdir?”

“Keşke bugün ÖSO’ya sahip çıktığınız kadar dün TSK’ya sahip çıksaydınız”

“Keşke bugün ÖSO’ya sahip çıktığınız kadar dün TSK’ya sahip çıksaydınız; FETÖ’nün orduya sızmasına, FETÖ’nün, TSK’nın kozmik odasına girmesine izin vermeseydiniz; açılım diyerek TSK’nın elini kolunu bağlamasaydınız, kumpaslarla TSK’nın sanık PKK’nın tanık olmasına izin vermeseydiniz.”

“Bu mücadelenin asli unsuru bizim açımızdan ÖSO değil TSK’dır”

“Afrin’de Mehmetçik kahramanca mücadele ediyor. Bu arada Suriye’nin nasıl bu hale geldiği ayrı bir tartışmadır. Stratejik Derinlik vs. Bu mücadelenin asli unsuru bizim açımızdan ÖSO değil TSK’dır. TSK’nın ÖSO’nun yan unsuru gibi sunulması, ÖSO’nun öne çıkarılması doğru değildir.”

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica