Genel

MARSİD’den 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi Mesajı

MARSİD’den 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi Mesajı Koşan; “Bu büyük zafer, yüzyıllarca Türk ve dünya tarihinde unutulmayacak ve gelecek her nesillere örnek olacaktır. Dünyaya karşı nasıl bir millet olduğunu kazandığı zaferlere gösteren Türk Milleti, adını tarihe yazdırmayı başarmıştır dedi. detaylar haberimizde…

MARSİD’den 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi Mesajı

Marmara Sanayici ve İş İnsanları Deneği (MARSİD) Yönetim Kurulu Başkanı Muzaffer Koşan, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 104. Yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Türk milletinin bağımsızlığı için büyük fedakârlıklarla sayısız zaferler kazandığını belirten Başkan Koşan mesajında şunları kaydetti:

“Tarihi şan ve şerefle dolu kahraman Türk ordusunun ve yüce Türk Milleti’nin ‘Çanakkale Geçilmez’ nidasıyla kazandığı Çanakkale Zaferi’nin 104. yılını kutlamanın gururunu yaşıyoruz. Bu büyük zafer, yüzyıllarca Türk ve dünya tarihinde unutulmayacak ve gelecek her nesillere örnek olacaktır. Dünyaya karşı nasıl bir millet olduğunu kazandığı zaferlere gösteren Türk Milleti, adını tarihe yazdırmayı başarmıştır.

Çanakkale’de destanlaşan bağımsızlık, beraberlik duygusunu hiçbir zaman kaybetmeyen Türk Milleti geçmişte olduğu gibi bugün de karakterinde olan bağımsızlık duygusu ile mücadele etmekte, içte ve dışta yer alan mihraklara fırsat vermemektedir.

Şanlı geçmişimizden kuvvet alan bizler, bize emanet edilen vatanımızı canımız pahasına koruyarak gelecek nesillere bırakacağız. Bu duygu ve düşüncelerle; vatanı ve bayrağı için şehit olan, bugün bizlerin bağımsız bir ülkede hayat ve vücut bulmamızı sağlayan başta Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi ve fedakâr Türk Milletini minnet ve saygıyla anıyorum” dedi.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica