Siyaset

Meclis üyelerine AKP den Gökçek talimatı verilmiş

Meclis üyelerine AKP den Gökçek talimatı verilmiş Melih Gökçek’in istifasının perde arkası: AKP Genel Merkezi Meclis üyelerine hangi talimatı verdi? Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığından istifa eden Melih Gökçek’in ‘artık bitti’ dediği olay ortaya çıktı. Meclis üyelerine AKP den Gökçek talimatı verilmiş detaylar haberimizin içinde yer almaktadır…

Meclis üyelerine AKP den Gökçek talimatı verilmiş

Ekim ayı başında Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın aralarında Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in de olduğu bazı belediye başkanlarının istifasını istemesi, siyaset gündemine bomba gibi düştü.

Bazı belediye başkanları Erdoğan’ın talimatına hemen uyarak istifasını verdi. Gökçek’in de içinde bulunduğu bazı başkanlar ise koltuklarını nasıl koruyabileceklerinin yollarını aramaya başladılar.

Melih Gökçek istifasının istenmesinden tam 23 gün sonra görevi bıraktı. 23 gün boyunca nasıl koltukta kalacağını düşündü, Erdoğan’dan defalarca randevu istedi.

Gökçek hangi olayla “artık bitti” dedi

Odatv, AKP kulislerinden Gökçek’in “Artık bitti” dediği olayı öğrendi.

Gökçek’in istifa etmeye karar verdiği olay AKP Genel Merkezi’nde gerçekleşti. Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin AKP’li Belediye Meclis üyeleri tek tek AKP Genel Merkezi’ne çağrıldı ve “Melih Gökçek’in aldığı kararlara asla imza atmayın” dendi. Genel Merkez’in bu hamlesi Gökçek’i belediyede yalnızlaştırdı.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica