Genel

Mecliste CHP’nin Milletvekili sayısı 146 dan 144’e düştü

Mecliste CHP’nin Milletvekili sayısı 146 dan 144’e düştü CHP listesinden aday gösterilen Saadet Partili isimler, partilerine geri döndü. Mecliste CHP’nin Milletvekili sayısı 146 dan 144’e düştü detaylar haberimizin içinde yer almaktadır…

Mecliste CHP’nin Milletvekili sayısı 146 dan 144’e düştü

“TBMM’deki yemin töreni öncesinde partilerine döndüler”

24 Hazirandaki seçimlere CHP listelerinden katılarak milletvekili seçilen Saadet Partili Cihangir İslam ve Abdülkadir Karaduman, TBMM’deki yemin töreni öncesinde partilerine geri döndü. İstanbul Milletvekili İslam ile Konya Milletvekili Karaduman’ın Saadet Partisi’ne geri dönmesiyle birlikte CHP’nin Meclis’teki sandalye sayısı 144’e düştü.

CHP den istifa ettiler…

Sözcü’den Başak Kaya’nın haberine göre, CHP listesinden Meclise giren İstanbul Milletvekili Cihangir İslam ve Konya Milletvekili Abdulkadir Karaduman, yemin etmeden önce Meclis Başkanlığı’na başvurarak CHP’den istifa etti.

146 dan 144’e düştü…

İslam ve Karaduman Meclis kayıtlarına da Saadet Partisi milletvekili olarak geçerken; CHP’nin milletvekili sayısı da 146’dan 144’e düştü. İslam, istifa ve yemin töreni öncesi “Çok iyi çalışmalar yapmayı planlıyoruz. İyi bir muhalefet yapacağız” dedi.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica