Siyaset

Meral Akşener elindeki son anketi ve partisinin oy oranını açıkladı

Meral Akşener elindeki son anketi ve partisinin oy oranını açıkladı İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, parti olarak sürekli anket yaptırdıklarını söyleyerek son anketlerde oy oranlarının yüzde 20.5 olduğunu açıkladı. Meral Akşener elindeki son anketi ve partisinin oy oranını açıkladı detaylar haberimizde…

Meral Akşener elindeki son anketi ve partisinin oy oranını açıkladı

“Parti olarak sürekli anket yaptırıyoruz”

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Kırıkkale’de partisinin il binasının açılışının ardından basın mensuplarının sorularını cevapladı. Akşener, parti olarak sürekli anket yaptırdıklarını söyleyerek, şöyle konuştu:

“Benim en son önümde bulunan anket de biz yüzde 20.5 civarındayız”

“Bizdeki anketlerde bu dediğiniz şekilde değil. Anketler insana bir yol gösteriyor, yani nereye ulaşmanız lazım nerede eksiğiniz var, hangi seçmen kitlesine ne söylemeniz lazım. Hem oran hem de benim en son önümde bulunan anket de biz yüzde 20.5 civarındayız.”

“Partimiz kurulmadan evvel yüzde 19.5 görünüyordu”

Yaptırdığımız adres belli ücretini ödüyoruz. Bu sistem içerisinde şimdi ama ilginç bir şey var. Partimiz kurulmadan evvel yüzde 19.5 görünüyordu. Normalde partiler kurulduktan sonra düşerler, Ak Parti’nin kurulmasında da öyle olmuştu.

“Şimdi de ‘seçime sokulmayacak’ diye bir iddia var”

Çünkü teşkilatlarda siz atarsınız öbürü küser bir silkelenme olur. Fakat bizde tersi oldu, bir puan artmış. Sebebi de şu, ‘kurdurulmayacak’ dendi kurulunca ‘hah kuruldu’ oldu. Şimdi de ‘seçime sokulmayacak’ diye bir iddia var.

“İYİ Parti sandık eğitim merkezi oluşturduk”

Bizim sandık güvenliğine dair eğitim sistemi kurduk. Yani ‘İYİ Parti sandık eğitim merkezi’ diye bir alan oluşturduk.

“O konuda haklılar, ‘kongrelerini yapmadılar’ konusunda haklılar”

Bu arada da seçmen kütüklerini istedik. Yüksek Seçim Kurulu’ndan istediğimiz tarih 5’i, onlar 8’inde bize cevap verdiler. O konuda haklılar, ‘kongrelerini yapmadılar’ konusunda haklılar.

“Erdoğan kendisine, ‘bir kadından korktu’ dedirtmez”

Bugün itibarıyla bizim seçime girmekle ilgili bir sorun yok. Seçime gireceğiz. İYİ Parti’ye el altından çelme takılır ama demin söylediğim gibi benim tanıdığım Erdoğan ‘bir kadından korktu’ diye kendine dedirtmez” dedi.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica