Genel

Meteoroloji önce yağmur sonra kar geliyor diyerek ülkeyi uyardı

Meteoroloji önce yağmur sonra kar geliyor diyerek ülkeyi uyardı Meteoroloji’den gelen son dakika hava durumu değerlendirmelerine göre ülkemiz bugünden itibaren Orta Akdeniz üzerinden gelen ılık ve yağışlı havanın etkisine girecek. Meteoroloji Önce yağmur sonra kar geliyor diyerek ülkeyi uyardı detaylar haberimizde…

Meteoroloji önce yağmur sonra kar geliyor diyerek ülkeyi uyardı

Ülkemiz bugünden itibaren Orta Akdeniz üzerinden gelen ılık ve yağışlı havanın etkisine girecek ancak Perşembe gününden itibaren, Balkanlar üzerinden gelmesi beklenen yeni bir soğuk hava ile birlikte hava sıcaklıkları hissedilir derecede azalacak. Yağışlar batıdan başlayarak hafta sonuna kadar bütün yurtta görülecek, iç kesimlerde ise yüksek kesimlerden başlayarak karla karışık yağmur ve kar şekline dönecek.

Meteoroloji’den son dakika alınan hava durumu raporuna göre yurt genelinde hava sıcaklıkları azalacak ve yağış etkili olacak. Bugün Ege Bölgesinde beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların; öğleden sonra Muğla’da çok kuvvetli (51-75 Kg/m2), İzmir, Aydın ve Denizli çevrelerinde kuvvetli (21-50 Kg/m2) olması beklendiğinden meydana gelmesi muhtemel ani sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar ve yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

Perşembe gününden itibaren hava sıcaklığı düşecek!

Yapılan son değerlendirmelere göre, ülkemizin bugün batı kesimlerden başlayarak Orta Akdeniz üzerinden gelen ılık ve yağışlı havanın etkisine gireceği ve hava sıcaklıklarının artacağı bekleniyor. Ancak 29.11.2018 Perşembe gününden itibaren, Balkanlar üzerinden gelmesi beklenen yeni bir soğuk hava ile birlikte hava sıcaklıklarının hissedilir derecede azalarak kuzey, iç ve batı kesimlerde mevsim normallerinin altına düşeceği tahmin ediliyor.

Yağışların batıdan başlayarak hafta sonuna kadar bütün yurtta görüleceği, haftanın ilk yarısında yağmur ve sağanak şeklinde meydana gelecek yağışların hafta sonuna doğru iç kesimlerde yüksek kesimlerden başlayarak karla karışık yağmur ve kar şekline dönmesi bekleniyor.

Ankara, İstanbul ve İzmir yağmura teslim!

Ankara, İstanbul ve İzmir’de hafta sonuna kadar her gün aralıklarla yağmur ve sağanak şeklinde yağış meydana geleceği tahmin ediliyor.

Bununla birlikte yeni haftanın ilk yarısında başta Kıyı Ege, Marmara’nın batısı ve Batı Akdeniz’de yerel olarak kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlar tahmin edildiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalı, Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün yayınlayacağı günlük tahmin raporları ve uyarılar takip edilmelidir.

Bölgelerimizde Hava…

Marmara
Parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde bölgenin güney ve doğu kesimlerinde yer yer pus bekleniyor.

Ege
Parçalı bulutlu, sabah saatlerinde iç kesimlerinin yer yer sisli ve puslu geçeceği tahmin ediliyor.

Akdeniz
Parçalı bulutlu, doğusunun yer yer çok bulutlu, sabah saatlerinde Hatay ve Kahramanmaraş çevrelerinin yer yer sisli ve puslu geçeceği tahmin ediliyor.

İç Anadolu
Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

Batı Karadeniz
Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

Orta ve Doğu Karadeniz
Parçalı, doğusunun yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

Doğu Anadolu
Parçalı ve çok bulutlu, Elazığ ve Tunceli çevrelerinin hafif yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor.

Güneydoğu Anadolu
Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde Diyarbakır, Batman ve Gaziantep çevrelerinin yer yer sisli ve puslu geçeceği tahmin ediliyor.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica