Siyaset

Milyon dolarlar vererek itirafçı adı altında işadamları tahliye ediliyor

Milyon dolarlar vererek itirafçı adı altında işadamları tahliye ediliyor AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yazıcı, Şamil Tayyar’ın FETÖ tahliyeleri ile ilgili iddialarına “Talihsiz bir açıklama, siyaset sorumluluk getirir” diyerek tepki gösterdi. Milyon dolarlar vererek itirafçı adı altında işadamları tahliye ediliyor detaylar haberimizin içinde yer almaktadır…

Milyon dolarlar vererek itirafçı adı altında işadamları tahliye ediliyor

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, “Gaziantep’te çok ciddi FETÖ borsası var. FETÖ’den tutuklu iş adamları milyon dolarlar vererek itirafçı adı altında tahliye ediliyor” diyen AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar’a tepki gösterdi.

“Siyaset sorumluluk getirir”

Habertürk TV’de açıklamalarda bulunan Yazıcı, Tayyar’ın sözleri hatırlatılınca şunları söyledi: “Talihsiz bir açıklama, siyaset sorumluluk getirir. Kalkıp da borsadan bahsetmeden, bu söylemin sözcükleri, ‘borsa’ olarak nitelendirilmesi bu alanda mücadeleye zarar getirir. Bunları savcıya, genel başkana, partiye getirirsiniz ama bunu söyleme dönüştürmenin bizim siyaset tarzımızla bağlılığı yok.”

“Üzerine gidilsin talimatı…”

Yazıcı’nın sözlerine tepki gösterdiği Tayyar dün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la görüşmüştü. Tayyar görüşmenin ardından konuyu Cumhurbaşkanı’na aktardığını ve Erdoğa’ın “Üzerine gidilsin” talimatı verdiğini açıklamıştı.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica