Siyaset

Muharrem İnce Mansur Yavaş’ı Ankara’da ziyaret etti

Muharrem İnce Mansur Yavaş’ı Ankara’da ziyaret etti CHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mansur Yavaş, partisinin 24 Haziran seçimindeki Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce ile bir araya geldi. Muharrem İnce Mansur Yavaş’ı Ankara’da ziyaret etti detaylar haberimizde…

Muharrem İnce Mansur Yavaş’ı Ankara’da ziyaret etti

Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş, CHP’nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce ve Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün‘ü kabul etti. Görüşmede yerel seçimler ve Ankara’nın sorunları konuşuldu. İnce 31 Mart yerel seçimlerinde Yavaş’a başarılar dileyerek; “Başarılar diliyoruz. Ankara’nın yıllardır çözülemeyen sorunlarına çözüm olacağınıza yürekten inanıyoruz. Yanınızdayız. Ne zaman arzu ederseniz, ‘Alo’ demeniz yeterli” dedi.

“Ankara’yı daha yaşanılır bir kent yapacağına inanıyoruz”

Ankara’nın yıllardır çözülemeyen sorunları nedeniyle vatandaşlarda büyük bir bıkkınlık oluştuğunu söyleyen İnce, “Siyaset ile ilgisi olmayan insanlar da dahil olmak üzere Başkent‘e yakışmayan, kronikleşmiş sorunlar nedeniyle Ankara’daki belediyecilik anlayışının değişmesi gerektiğini düşünüyor. Bu sadece burada değil, Türkiye’nin birçok yerinde dillendirilen bir konu. Bu algı artık oluşmuş. Yavaş yavaş bu iş olmuş diyorum. Sayın Başkanın tecrübeleriyle Ankara‘yı daha yaşanılır bir kent yapacağına inanıyoruz” diye konuştu.

“Ankara’mıza yakışan belediye başkanı Mansur Yavaş olacak”

Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün ise; Yavaş ile daha önceden bir kader birliktelikleri olduğunu söyledi. Tüzün; “Sayın Başkan Beypazarı Belediye Başkanlığı yaparken ben de Bilecik Belediye Başkanlığı yapıyordum. Birlikte çok önemli hizmetlere imza attık” dedi. Tüzün, açıklamasına şu şekilde devam etti: Tarihi Kentler Birliği’ni kurduk. Tarihi restorasyon noktasında, gerek Bilecik’te gerek Beypazarı’nda modern bir şehrin, tarihsel ve kültürel özellikleriyle birlikte nasıl yaşatıldığını en somut örnekleriyle gördük. Şimdi Ankara’nın hak ettiği değeri, Mansur Başkan‘la bulacağına inanıyoruz. Sokakta, kamuoyunda, toplumda zaten bu algı oluşmuş. İnşallah, 1 Nisan sabahı, yeni belediye başkanı Ankara’mıza yakışan belediye başkanı Mansur Yavaş olacak.”

“Ankara’da iyi bir yönetimi hep birlikte oluşturacağız”

İnce ve Tüzün‘ün açıklamalarının ardından ziyaretleri için kendilerine teşekkür eden Mansur Yavaş, “Desteklerinize ihtiyacımız var. Ankara’yı hak ettiği konuma getirmek, kaybettiği zamanı telafi etmek için katkıda bulunmak isteyen herkese kapımız sonuna kadar açık. Ortak noktamız Ankara. İnşallah, Ankara’da iyi bir yönetimi hep birlikte oluşturacağız şeklinde konuştu.

“Ankara’ya mutluluk sözü veriyoruz”

CHP‘li Mansur Yavaş, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Muharrem İnce ile bir araya geldiğini duyurdu. Mansur Yavaş, paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

“Ankara’ya dair sohbet ettik. Kendilerine verdikleri destekten ötürü teşekkür ediyorum. Ankara’ya mutluluk sözü veriyoruz.”

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica