Genel

Nazlı ılıcak ile Mehmet ve Ahmet Altan kardeşlere müebbet hapis

Nazlı ılıcak ile Mehmet ve Ahmet Altan kardeşlere müebbet hapis FETÖ kapsamında yargılanan Altan kardeşler ve Nazlı ılıcak’ın da aralarında bulunduğu tutuklu 6 sanığa ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildi. Nazlı ılıcak ile Mehmet ve Ahmet Altan kardeşlere müebbet hapis detaylar haberimizde…

Nazlı ılıcak ile Mehmet ve Ahmet Altan kardeşlere müebbet hapis

6 sanığa ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası…

FETÖ kapsamında yargılanan Altan kardeşler ve Nazlı Ilıcak’ın da aralarında bulunduğu tutuklu 6 sanığa ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildi.

Anayasayı ihlal suçundan Müebbet hapis cezası alanlar…

İstanbul 26. Ağır Ceza Mahkemesi‘nce Silivri Ceza İnfaz Kurumu Yerleşkesi karşısındaki binada görülen duruşmada, tutuklu sanıklar Nazlı Ilıcak, Ahmet Altan, Mehmet Altan, Fevzi Yazıcı, Yakup Şimşek ve Şükrü Tuğrul Özşengül hakkında “Anayasayı ihlal” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildi.

Herhangi bir indirim uygulanmasına yer yok…

Heyet, mahkemedeki tutum ve davranışlarını dikkate alarak sanıklar hakkında herhangi bir indirim uygulanmasına yer olmadığına da hükmetti.

Tibet Murat Sanlıman için beraat kararı verildi

“Örgüte üye olmamakla birlikte örgüte bilerek ve isteyerek yardım etmek” suçundan yargılanan tutuksuz sanık Tibet Murat Sanlıman hakkında ise beraat kararı verildi.

Duruşmaya sanıklar ve Avukatlar katıldı

İstanbul 26. Ağır Ceza Mahkemesi’nce, Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi karşısındaki binada yapılan duruşmaya sanıklar ile avukatları katıldı.

“Yargıtay ve Anayasa Mahkemesi’nin içtihatları benim masumiyetimin temelini oluşturmaktadır”

Son sözü sorulan tutuklu sanık Nazlı Ilıcak, “Yargıtay ve Anayasa Mahkemesi‘nin içtihatları benim masumiyetimin temelini oluşturmaktadır. Mehmet Altan’a yönelik iddialarla bana yönelik isnatlar örtüşmektedir. Dolayısıyla örnek karar verilmiştir. Kararınızın bu içtihat çevresinde verilmesini rica ediyorum.” dedi.

“Hayatımda ilk defa yargılanırken anayasa suçu işleyen bir heyetle karşı karşıyayım”

Tutuklu sanık Ahmet Altan son sözünde, “Ben yüzlerce kere yargılandım, askeri vesayet ve 28 Şubat sürecinde yargılandım. Hayatımda ilk defa yargılanırken anayasa suçu işleyen bir heyetle karşı karşıyayım. Hukuk dışı, yasa dışı, anayasa dışı eylemlerden ve bu yolculuktan vazgeçmek herkes için iyi olacaktır.” diye konuştu.

“Anayasa Mahkemesi beni yargılasa 3 kez beraat etmiş olacaktım”

Tutuklu sanık Mehmet Altan, “18 aydır beni hapiste tutan yaklaşıma Anayasa Mahkemesi hak ihlali kararı verdi. Anayasa Mahkemesi beni yargılasa 3 kez beraat etmiş olacaktım.” ifadelerini kullandı.

“TBMM’yi ortadan kaldırmaya veya görevini yapmasını engellemeye teşebbüs etme”

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu Savcısı Can Tuncay tarafından hazırlanan iddianamede, tutuklu sanıklar Ahmet Altan, kardeşi Mehmet Altan ile Nazlı Ilıcak hakkında, “TBMM’yi ortadan kaldırmaya veya görevini yapmasını engellemeye teşebbüs etme”, “Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevini yapmasını engellemeye teşebbüs etme” ve “anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs etme” suçlarından üçer kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası talep ediliyordu.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica