Genel

Operasyon yapan Askeri konvoya çığ düştü 5 şehitimiz var

Operasyon yapan Askeri konvoya çığ düştü 5 şehitimiz var Bitlis’in Hizan İlçesi kırsalında operasyonda olan askerlerin üzerine çığ düştü. Yapılan açıklamada Batman Jandarma Komando Tabur Komutanlığı emrinde görevli 5 personel şehit olurken, 12 personelin hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralandığı belirtildi. Operasyon yapan Askeri konvoya çığ düştü 5 şehitimiz var detaylar haberimizde…

Operasyon yapan Askeri konvoya çığ düştü 5 şehitimiz var

PKK’lı teröristlerin sığınak ve barınaklarının imha edilmesi için başlatılan operasyondu

Bitlis kırsalının PKK’lı teröristlerden temizlemek ve onların kullandığı sığınak ve barınakların imha edilmesi için başlatılan operasyonlar devam ederken, bugün öğlen saatlerine doğru Hizan ilçesinin Kolludere Mevkine çığ düştü.

İlk belirlemelere göre 2 askerin şehit olduğu söylenmişti

Çığın bölgede operasyon yapan bir grup askerin bulunduğu bölgeye düştüğü belirtildi. Meydana gelen çığ olayında ilk belirlemelere göre 2 askerin şehit olduğu, 7 askerin yaralandığı, 3 askerin de kayıp olduğu belirtildi.

Yaralı askerler helikopterle bölgeden alınmaya başlandı, kayıp askerleri arama çalışmaları sürüyor

Fakat yapılan incelemeler sonrasında yapılan açıklamada 5 personelin şehit olduğu ve 12 personelin ise hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralandığı belirtildi. Yaralı askerlerin helikopterle bölgeden alınmaya başlandığı, kayıp askerleri arama çalışmalarının sürdüğü belirtildi.

Bakan Soylu, 12 askeri tek tek ziyaret ederek olay hakkında bilgi aldı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, helikopterle Bitlis’e geldi. Bakan Soylu hemen hastaneye geçerek tedavi gören 12 askeri tek tek ziyaret ederek olay hakkında bilgi alıp, ‘Geçmiş olsun’ dileklerinde bulundu.

Bakan Soylu hastane yetkilileri ile bir süre basına kapalı görüştü

Bu arada, tedavi gören bir askerle sohbet etti. Ardından da cep telefonu ile askerin babasını arayarak telefonla bir süre görüşmelerini sağladı. Bakan Soylu ziyaret ardından hastane yetkilileri ile bir süre basına kapalı görüşüp, yaralıların durumu hakkında bilgi aldı.

Bakan Soylu, açıklama yapmadan karayoluyla Ankara’ya dönmek üzere Muş’a geçti.

İncirli bölgesindeki arama tarama çalışmaları tamamlandı

Hizan’a yaklaşık 50 kilometre uzaklıkta bulunan Kolludere Köyü kırsalında bulunan İncirli bölgesindeki arama tarama çalışmaları tamamlandı.

AFAD ekibi Bitlis’e döndü

Van ve çevre illerden gelen onlarca AFAD ekibi, çalışmaların tamamlanmasından sonra Bitlis’e döndü.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica