Siyaset

Osmanoğlu Gelecek Partisinin ilk Genel Kurulunu Değerlendirdi

Osmanoğlu Gelecek Partisinin ilk Genel Kurulunu Değerlendirdi … Osmanoğlu; “Kurultayın havası ve atmosferi bizleri çok heyecanlandırdı. Kurultayda müthiş bir birlik havası vardı. Genel Başkanımızın konuşması sonrasında salondaki herkesin gözünde umudu gördük” dedi. detaylar haberimizde…

Osmanoğlu Gelecek Partisinin ilk Genel Kurulunu Değerlendirdi

Gelecek Partisi Gebze İlçe Başkanı Müslüm Osmanoğlu, Ankara’da yapılan 1. Olağan Kurultayını değerlendirdi.

Müslüm Osmanoğlu yaptığı basın açıklamasında; “İzmir Depremi sonrasındaki afette yaşamını yitiren vatandaşlarımıza Allahtan rahmet ailelerine başsağlığı ve sabır dilerken, yaralı kurtulan, kurtarılan yurttaşlarımıza da acil şifalar diliyoruz. Diliyorum ki milletimizin dayanışma geleneği deprem yaralarımızı kısa sürede saracaktır.

Bilindiği üzere hep birlikte aylardır pandemi süreci yaşıyoruz. Bu süreçte vefat eden çok kıymetli Anayasa profesörü, eski Milletvekili Burhan Kuzu’nun şahsında hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza da Allahtan rahmet diliyorum.

COVİD-19 salgın hastalığına yakalanan Sayın İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu’nun şahsında da bu süreci yaşayan tedavisi süren tüm hastalara acil şifalar diliyorum.

Bugünkü basın toplantımızın ana konusu 01 Kasım 2020 günü partimizin gerçekleştirdiği 1.Olağan Kurultay değerlendirmesi ve bilgilendirmesi olacaktır. Açıklamamızın sonunda özellikle bu konuda ve varsa başka konularda olursa sorularınızı cevaplamaya çalışacağız.

GELECEK PARTİSİ olarak kurulduğu günden kurultaya kadar ülke genelinde 44 İl ve 500 den fazla İlçede örgütlendi ve kongre süreçlerini tamamlayarak 1. Olağan Kurultayımızı ‘Gelecek Senin, Gelecek Türkiye’nin’ sloganı ile büyük bir coşku ve çok muhteşem bir organizasyonla gerçekleştirdik.

Kurultayın havası ve atmosferi bizleri çok heyecanlandırdı. Kurultayda müthiş bir birlik havası vardı. Genel Başkanımızın konuşması sonrasında salondaki herkesin gözünde umudu gördük.

Kurultay Salonunda herkes vardı, kimse ötekileştirilmemişti. Pankartlarımızda EYT’lilerin, Uzaktan Eğitimde İnterneti, Bilgisayarı, Tableti Olmayan Ailelerin, İşsiz Gazetecilerin, Atanamayan Öğretmenlerin, Parti Memurluğuna Zorlanan Kamu Çalışanlarının, Geçim Sıkıntısı Yaşayan Ailelerin, Beraat Ettiği Halde İşine Dönemeyen KHK Mağdurlarının sesi olduk. Yine Emeğinin ve Ektiğinin Karşılığını Alamayan Çiftçilerin, Banka Kredi Borçlarını Ödeyemeyen Esnafın, Pandemi Sürecinde Kaderine Terk Edilen Sanatçıların, Sendika Üyesi Oldukları İçin İşten Atılan İşçilerin, Maaşıyla Geçinemeyip İkinci Bir İş Arayan Emeklilerin, Kıdem Tazminat Hakkı Elinden Alınmaya Çalışılanların sesi ve sözcüsü olduk.

Genel Başkanımız Sayın Ahmet Davutoğlu GELECEK PARTİSİ iktidarında;
– EYT mağdurlarının sorunlarının ortadan kaldırılacak,
– Kamuya personel alımlarında Mülakat sistemi kaldırılacak,
– Asgari ücretliden vergi alınmayacak,
– Yolsuzluk önlenecek ve mücadele edilecek,
– Dış politikada başta komşu ülkeler olmak üzere bütün Dünyaya entegre olan bir anlayış ile ilkeli işbirliği yeniden inşa edilecek,
– Ekonomi yeniden ehil kadromuzla, üretime dayalı bir modelle israfın önüne geçilecek,
• İşsizlik oranının her geçen gün artarak devam eden ülkemizde istihdam yaratacak projelerle işsizliği ortadan kaldıracağız,

• Sosyal devlet olmanın gereğini yapacağız ve kimse aç yatağa girmeyecek,

• Yok olan Adaleti yeniden inşa edeceğiz, ve yargı üzerindeki vesayeti kaldıracağız,
• Güçlendirilmiş parlamenter sistem modelini 9 Kasımda kamuoyuyla paylaşacağız,
dedi.

Bizler Gebze İlçe Teşkilatı olarak kurultaya 15 kişi ile bir gün önce gittik ve kurultay hazırlıklarına destek verdik. Kocaeli İl Örgütümüzün 28 delegesi vardı. İl Başkanımız Sayın Ömer Faruk Başaran’ın mükemmel koordinatörlüğünde tamamı kurultaya katıldı. İlimizden parti kurucularımızdan Sayın Doğan Demir’in parti yönetimine seçilmesi bizim için ayrıca gurur kaynağı oldu.

Kurultayda;
-Serap Yazıcı,
-Alaattin Fırat,
-Abdülkadir Ümran Can,
-Bayram Ali Akyüz,
-Ahmet Ercan Uçkan,
-Burhanettin Altan,
-Hakan Sarı,
-Hasan Seymen,
-Hasan Boynukara,
-Mehmet Veysi Çağlayan,
-Muhittin Nayman,
-Ogün Altıparmak,
-Şeref Menteşe,
-Cihan Çoban,
-Sefa Saban,
-Murat Yöndemli,
Gibi birçok kıymetli isim partimize katıldı. Yeni katılanlara Genel Başkanımız parti rozetimizi taktı.

Basın açıklamamızın başında belirttiğim gibi gerçekten sloganımıza yakışan bir kurultay gerçekleştirdik.

Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Sayın Mustafa Nedim Yamalı Bey başta olmak üzere kurultay organizasyonunun başarısında emeği olan parti yöneticilerime çok çok teşekkür ederim.

Kurultayımızı mesajlarıyla onurlandıran, Cumhuriyet Halk Partisine, DEVA Partisine, Saadet Partisine, İYİ Partiye, Bağımsız Türkiye Partisine, Demokratik Sol Partiye, Demokrat Partiye, Anavatan Partisine ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Mansur Yavaş’a da çok teşekkür ederim.

Genel Başkanımızın dediği gibi; Kocaeli ve Gebze’de de Bütün baskılara rağmen her bölgede yüreği güzel, cesur ve korkmayan bir kadroyla adım adım örgütleniyoruz, böylesi bir zamanda karanlığı aydınlığa çeviriyoruz, ve ülkemiz için umut olmaya devam edeceğiz” sözleri ile basın toplantısına son verdi.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica