Siyaset

Özel: “Bahçeli’yi yalan makinesine bağlasak makine çatlamazsa namussuzum”

Özel; "81 ilde tüm hastanelerinden sağlık ocaklarından istisnasız tüm sağlık emekçilerinden siyah kurdelenin resmi geldi"

Özel: “Bahçeli’yi yalan makinesine bağlasak makine çatlamazsa namussuzum” … Özel; “Bahçeli ‘Herkesten Cumhurbaşkanı olur bir tek senden olmaz Recep Tayyip Erdoğan’ diyordu” dedi. detaylar haberimizde…

Özel: “Bahçeli’yi yalan makinesine bağlasak makine çatlamazsa namussuzum”

Özgür Özel, “5 yıl önceki Bahçeli’yi bağlasak yalan makinesine, makine çatlamazsa namussuzum. Dün tükürdükleri yüzü bugün öpenlere yalan makinesini o gün bağlasaymışız bugüne kullanacak makine kalmazdı” dedi.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, CHP İstanbul İl Başkanlığı’nda düzenlediği basın toplantısında gündemdeki konuları değerlendirdi.

Dün Milli Eğitim Bakanlığı’nın EBA sisteminin çöktüğünü hatırlatan Özgür Özel, “(Bakan Ziya Selçuk) Demek ki sistemimize ilgi yoğun o yüzden çöküyor dedi. Bir ülkenin Milli Eğitim Bakanı böyle bir şey söyleyemez. 6 aydır 23 Mart gününden itibaren, kaç öğrencinin gireceği belliyken, sizin için bir sürpriz varsa yaptığı işten bir haber olmayı kanıtlayan bir durumdur” diye konuştu.

“1.5 MİLYON ÇOCUĞUN UZAKTAN EĞİTİMİ YOK”

Çok sayıda öğrencinin EBA’ya erişim imkanı olmadığını söyleyen Özel, “1.5 milyon çocuğun uzaktan eğitimi yok. Bunu Milli Eğitim Bakanlığı söylüyor. Eğitim-Sen gibi bu alanda örgütlü sendikalar, gerçek rakamın bunun 3 katı olduğunu ifade ediyorlar. 2,5 milyon öğrencinin evinde 6 kişi var. Çoklu kardeşi ifade ediyor. Aynı anda EBA’dan yararlanmak için birden çok aygıta ihtiyaç var. Yani bu durum çok sayıda öğrencinin, en az 1.5 milyon öğrencinin tamamen yararlanamaması, 2,5 milyon öğrencinin etkin olarak bu eğitimden yararlanamadığı söyleniyor” dedi.

Uzaktan eğitim denildiğinde özel eğitimdeki çocukların düşünülmediğini belirten Özgür Özel, “Engelli çocuklara bugünkü şartlarda mağdur olmadan, eğitimden geri kalmadan nasıl bir katkı sağlayacaksınız? Bu projenizi hiç duymadık, görmedik. Engelli çocuklarımızın dışında sanat liseleri, spor liseleri onlara uzaktan eğitim veriyormuş gibi mi yapacaksınız? Sayın Bakanın kamuoyunun karşısına geçip tatmin edici bir açıklamada bulunması gerekiyor” ifadelerini kullandı.

“BAHÇELİ TEPKİLERİ YUMUŞATMAYA ÇALIŞIYOR”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Türk Tabipleri Birliği’ni (TTB) ziyaretine değinen Özel, şunları söyledi:

“16 Eylül günü MHP’nin Genel Başkanı Bahçeli, TTB’nin çağrısı üzerine siyah kurdele takmayı zehirli ve zillet bir komplo olarak nitelendirmişti. Dün de anılan partinin genel sekreteri, Sayın Genel Başkanımıza takılan kurdeleyi utanç nişanesi olarak nitelendirmiş. Tabii bu sözlere sağlık emekçilerinden çok ciddi tepkiler gelince Sayın Bahçeli hem dünden önce hem dün ‘Efendim biz TTB ile sağlık emekçilerini ayırıyoruz. Biz TTB’ye kızdık. Sözlerimiz onadır’ diyerek gelen tepkileri yumuşatmaya çalışıyor. 81 ilde tüm hastanelerinden sağlık ocaklarından istisnasız tüm sağlık emekçilerinden siyah kurdelenin resmi geldi. Bu size verilmiş en iyi cevap. Artık birisi susacaksa, MHP’de bu sözleri söyleyen ağızlar kapanacak.”

“TTB İLE CHP AYNI KAYNAKTAN BESLENİR”

“MHP lideri Bahçeli’nin attığı tweet’lerde CHP ve TTB aynı kaynaklardan besleniyorlar ve CHP lideri için yalan makinasına bağlanmalıdır diyor” sorusuna Özel, “TTB ile CHP aynı kaynaktan beslenir. TTB gücünü sağlık emekçilerinin kullandığı oylardan alıyor. CHP de sağlık emekçilerinin önemli kısmından oy alıyor. Ama oy alsın almasın hepsine birden destek veriyor. Kişisel ya da partisel bir husumetle hiç birine yaklaşmıyoruz. Hepsinin sonuna kadar arkasındayız” şeklinde cevap verdi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin “Kılıçdaroğlu, bugün TTB’yi ziyarete gitmiş. Yalan ve dedikoduyla perçinlenmiş çarpık açıklamalarını kamuoyuyla paylaşmış. Kılıçdaroğlu keşke bir yalan makinesine bağlanıp bu konuşmasını yapsaydı” sözlerine de yanıt veren Özgür Özel, “Yalan makinesi meselesi varsa bugünlerde icat olmadı 50-60 yıldır yalan makinası var. Bundan 5 yıl önceki Bahçeli’yi bağlasak yalan makinesine, makine çatlamazsa namussuzum. ‘Herkesten Cumhurbaşkanı olur bir tek senden olmaz Recep Tayyip Erdoğan’ diyordu. Dün, tükürdükleri yüzü bugün öpenlere yalan makinesini o gün bağlasaymışız bugüne kullanacak makine kalmazdı” dedi.

“SİYASETÇİNİN HATASINI VATANDAŞA ÖDETMEK KABUL EDİLEMEZ”

AK Parti Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman’ın oğlunun düğününde korona virüsü (Covid-19) tedbirlerinin ihlali nedeniyle kesilen ceza hakkındaki soru üzerine Özgür Özel, “Döneceğiz dolaşacağız yine biz ödeyeceğiz. Düğün sahiplerine kesilen idari para cezası bugünkü mevzuat dahilinde kesilmiş. Ona bir şey diyemem. Ama Karayolları’na kesilen ceza akıllara zarar bir para cezası. Karayolları, parayı hiç suçsuz vatandaşın vergilerinden alıyor. Birilerinin yaptığı, siyasetçinin yaptığı hatayı vatandaşa ödetmek kabul edilebilir değil” diye konuştu. Gazeteduvar

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica