İGF

Pamukkale’den Boğaziçi protestolarına destek

Boğaziçi öğrencilerinin Melih Bulu’nun istifasına yönelik protestolarına bir destek de Pamukkale Üniversitesi öğrencilerinden geledi. Pamukkale Üniversiteli Dayanışma Platformu üyeleri, yaptıkları açıklamayla tutuklanan ve ev hapsi cezası alan arkadaşlarının serbest bırakılmasını, kayyum rektörlerin istifalarını istedi.

DENİZLİ (İGFA) – Pamukkale Üniversiteli Dayanışma Platformu, “Kayyum Rektör istemiyoruz” diyerek atamalara tepki gösterdi. Denizli’de İl Hıfzıssıhha Kurulu’nun kararı ile Candoğan Parkı önünde yapacakları basın açıklamasını Denizli Eğitim-Sen’e taşıyan üyeler, ülke genelinde yapılan kayyum atamalarına tepki gösterdi. Boğaziçili öğrencilerin yanlarında olduklarını ve tüm kayyum rektörlerin istifa etmesi gerektiğini belirten platform adına açıklamayı Elif Kavili ve Yağız Aydın yaptı.  

Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğü’ne Cumhurbaşkanı Erdoğan nezdinde atanan ve demokratik olmayan bir şekilde rektörlüğü ilan edilen kayyum Melih Bulu’nun rektör olma sürecini kabul etmediklerini belirterek, yaşanan süreci tanımadıklarını yineledi.  Yeni kayyum rektörü Ahmet Kutluhan’ın icraatlarına da atıfta bulunan öğrenciler, uzaktan eğitim süreciyle koşulları uygun olmayan, bilgisayar, internet gibi araçlara ulaşımı sağlanmayan binlerce arkadaşımız varken bu ilahiyat teşviki ve ödüllendirilmesi siyasal İslam’ın okullara yansımalarından biri olduğunu söyledi.

“Doğu, Selo, Anıl, Şilan, Ömer, Akın, Murat Can, Necmettin, Muhammed, Beyza hukuksuzca tutuklulardır” diyen öğrenciler, arkadaşlarının bir an önce özgürlüğüne kavuşmasını isterken, LGBTİ+’lar başta olmak üzere hedef gösterilen tüm gruplara yönelik nefret politikaları ve itibarsızlaştırma çalışmalarının derhal sonlandırılmasını istediler.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica