Raporlar

Perinçek: “Türkiye’ye Namlularını Çevirenler mi Adalet getirecek”

Perinçek: “Türkiye’ye Namlularını Çevirenler mi Adalet getirecek” … Perinçek, “ABD, Dedeağaç, Larissa, Selanik, Stefanovic, Girit’in kuzeyi, Güney Kıbrıs, Suriye’nin kuzeyi ve Irak’ın kuzeyinde Türkiye’ye karşı namlularını çevirmiş. O namlular aynı zamanda Türkiye’deki adalete karışıyor” dedi. detaylar haberimizde…

Perinçek: “Türkiye’ye Namlularını Çevirenler mi Adalet getirecek”

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, 20 Ekim 2021 Çarşamba günü TV100 kanalında Mine Uzun’un sunduğu ‘Yüz Yüze’ programına konuk oldu.

Perinçek, Avrupa Birliği (AB) Komisyonu’nun hazırladığı raporda Türkiye aleyhini yer verilen görüşlere ve 10 ülkenin Büyükelçiliği’nin Osman Kavala’nın serbest bırakılması yönündeki çağrılarına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Perinçek, “Avrupa Birliği Komisyonu Türkiye’de Atlantik Sisteminin Türkiye’ye dayattığı programın arkasında olduğunu bir kez daha açıklamış oldu. Bu beyanatlar tarihi bakımdan geçerliliği ve geleceği olmayan, çökmekte olan Avrupa Birliği’nin hezeyanlarıdır” dedi

“AB BU RAPORLA MEVCUT HÜKÜMETİN İNDİRİLMESİNE YÖNELİK FİKİRLERİNİ AÇIKLAMIŞTIR”

AB Komisyonu’nın Türkiye’deki mevcut hükümete karşı olduğunu söyleyen Perinçek, “Bu raporla hükümetin indirilmesine yönelik fikirlerini açıklamış oldular. Avrupa Birliği’ne giriş şartlarına ilişkin eski kararlarını hatırlattılar bu kararlar: Birincisi, Türk ordusu Kıbrıs’tan geri çekilecek. İkincisi, Ermeni Soykırımı yalanını Türkiye tanıyacak, kabul edecek. Üçüncüsü, Güneydoğu illerinde bir özerklik ikna edilecek ve kabul edilecek. Dördüncüsü de, Batı’nın Türkiye’ye dayattığı dünya ekonomisiyle bütünleşme diye adlandırılan programa uyum gösterecek Türkiye. Bunlar Türkiye’nin Batı sistemi içerisinde bulunmasına yönelik dört maddelik program ama Türkiye bu zincirleri kırdı. O bakımdan bu beyanatlar tarihi bakımdan geçerliliği ve geleceği olmayan, çökmekte olan Avrupa Birliği’nin hezeyanlarıdır. Amerika ve Avrupa’nın insan hakları, demokrasi gibi söylemlerinin hepsi birer kamuflaj” dedi.

“AMERİKA BİZ HAPİSTEYKEN, ÇÜRÜTÜN BUNLARI DİYORDU”

10 ülkenin Ankara Büyükelçilikleri aracılığıyla Osman Kavala’nın serbest bırakılması çağrısına ilişkin konuşan Perinçek, “Biz 6 sene tutuklu kaldık. Bizimle beraber 1200 kadar subay tutuklu kaldı. Amerika, çürütün bunları hapishanede diyordu. Ama oralarda hiç uzun tutukluluk diye bir itiraz olmadı. ABD, Dedeağaç, Larissa, Selanik, Stefanovic, Girit’in kuzeyi, Güney Kıbrıs, Suriye’nin kuzeyi ve Irak’ın kuzeyinde Türkiye’ye karşı namlularını çevirmiş. O namlular aynı zamanda Türkiye’deki adalete karışıyor. Amerika ile beraber 9 ülke adalet taraftarı, nasıl adalet taraftarı? Adamlar Türkiye’ye namlularını çevirmişler. Doğu Akdeniz’de devamlı tatbikatlar yapıyorlar. İsrail’de, Güney Kıbrıs’ta Yunanistan’da, Noble Dina Tatbikatları, Nemesis Tatbikatları yapılıyor bunlar mı Türkiye’ye adalet getirecek. Osman Kavala’ya da Amerika ve etrafındaki tayfası çok büyük kötülük yapıyor. Kendinizi yargıcın yerine koyun. 10 tane Büyükelçilik sosyal medyadan paylaşım yapmış, bunları bırak diye. Şimdi o yargıç nasıl bırakacak? Bırakmasını istemiyorlar. Çünkü ellerindeki malzeme ellerinden alınacak. Yani Türkiye’ye karşı insan hakları edebiyatı yapacaklar, ellerindeki malzeme ellerinden alınacak” dedi.

“DEMİRTAŞ’IN TÜRKİYE’DEKİ YERİ HAPİSHANELERDİR, TAŞ DUVARLARDIR”

Ben hayatım boyunca uzun tutuklulukla savaşmış bir insanım diyen Doğu Perinçek, “Uzun tutukluluğa burada hepimiz karşıyız. Uzun tutukluluğun Türkiye’deki rejimlerle ilgili nedenleri var. 12 Mart, 12 Eylül gibi. Ama onun dışında bugüne baktığımız zaman, uzun tutukluluğun esas sebebi yargıda ve adliyedeki iş yükü. Ve o iş yükü karşısında davaları hızlıca bitiremiyorlar. Bence Türkiye’nin esas sorunu bu. Bakın Demirtaş tutukluluktan dolayı içeride değil. Hakkında hükümler var ve infaz dolayısıyla da içeride. Yani hakkında kesinleşmiş ceza var ve o kesinleşmiş hükümlerin cezasını çekiyor aynı zamanda. Demirtaş’lar bu ülkede demir parmaklıklardan çıkamaz, çıkamayacak. Eğer bu ülkenin bütünlüğünü, birliğini devam ettireceksek bu ülkede huzuru barışı koruyacaksak ve bu ülkede Atatürk devriminin hedeflerine ulaşacaksak Şeyh Saitleri, Seyit Rızaları dışarıya bırakmak yok. Bunlar Atatürk döneminde ipe gönderiliyordu. Demirtaş nasıl masum ilan ediliyor. Demirtaş’ın Türkiye’deki yeri hapishanelerdir, taş duvarlardır. Buralardan çıkamaz” şeklinde konuştu.

“TÜRK ORDUSUNA KURŞUN SIKANLARA ÖZGÜRLÜK YOK”

“Amerika’yla iş birliği yapanlara özgürlük tanıyan ülke ayakta kalamaz” diyen Perinçek, “Bütün millet bunların Türkiye’yi bölmeye kalktığını, altına mayın döşediğini, askerimize kurşun sıktığını biliyor. Mehmetçiğe kurşun sıkan adamlar bunlar. Amerika’da bunları koruyor çünkü bunları Türkiye’nin üzerini ateşe sürüyor. Bunlar FETÖ ve PKK, Amerika’nın piyonları, silahlı kuvvetleri. Amerika bunlara kara gücüm diyor. Amerika, bizim Ortadoğu’daki kara kuvvetimiz PKK YPG’dir diyor. İşte Demirtaş da bu örgütün önemli liderlerinden birisi. Türk Ordusuna kurşun sıkanlara var mı özgürlük? Hiç kimse böyle bir özgürlük talep etmesin. Hiçbir zaman öyle bir özgürlük olmayacak öyle bir özgürlük olursa Türkiye biter. Öyle bir özgürlük olursa Türkiye’nin bağımsızlığı bütünlüğü demokrasi hürriyet hiçbir şeyi kalmaz. Bunlar mı milli egemenlik taraftarı, bunlar mı toprak bütünlüğümüzden yana. Siz Atatürk’le Şeyh Said’i, Atatürk’le Seyit Rıza’yı bir arada barış içerisinde ve özgür yaşatabilir misiniz? Adamların iddiası ellerine silahları alarak Türkiye’yi parçalamak, bölmek” ifadelerini kullandı.

MEHMETÇİĞE KURŞUN SIKANLARI KURTARMAYA ÇALIŞIYORLAR

Meral Akşener ve Kemal Kılıçdaroğlu’nun müdahaleyi haklı gören yönde açıklama yaptıklarını söyleyen Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, “Sayın Kılıçdaroğlu ve Sayın Akşener’in ifadelerine bakın, ilk başta işte sanki yabancı müdahaleye karşıymış gibi ama arkasından bir cümleleri var. Diyorlar ki; Türkiye’de bunları yapmasaydı, böyle müdahalelere maruz kalmasaydı. Yani müdahaleyi haklı gören gerekçeler. Bunlar ne için müdahale ediyor, kim için müdahale ediyor, bir bakalım. Bunlar Mehmetçiğe kurşun sıkanları kurtarmaya çalışıyor. Burada Türk milleti taraf onu söyleyeyim. Adalet, millete kabul ettirilen bir kurumdur, bir duygudur aynı zamanda düşüncedir. Siz milletin duygularından, düşüncelerinden suç tarifinden ayrı bir adalet yargı hukuk icat edemezsiniz. Türk milleti bunların, demir parmaklıklarının içinde olmasını ve cezalandırılmasını istiyor. Çünkü Türk milleti karşısındaki tehditle, komployla doğrudan doğruya yüz yüze. Onun için bu millet burada taraftır” diye konuştu.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica