Genel

Prens Talal tutuklandı

Prens Talal tutuklandı Suudi Arabistan’da başlatılan yolsuzluk operasyonları kapsamında 11 prens ve 38 devlet görevlisi tutuklandı. Tutuklananlar arasında Türkiye’de yaptığı tatiller ile adını sıkça duyduğumuz dünyanın en zengin adamlarından Prens El Velid Bin Tallal Bin Abdülaziz El Suud da bulunuyor. Prens Talal tutuklandı detaylar haberimizde…

Prens Talal tutuklandı

Suudi Prens, 18.7 milyar dolarlık serveti ile Forbes 2017 listesinde dünyanın en zengin 44. insanı konumunda.

Dünya Suudi Arabistan’da başlatılan yolsuzluk operasyonlarını yakından takip ediyor. Şimdiye kadar 11 prens ve 38 devlet görevlisinin tutuklandığı gelen bilgiler arasında. Bu isimler arasında yer alan Suudi Prens El Velid Bin Tallal Bin Abdülaziz El Suud, Türkiye’de de yakından tanınan bir isim.

Suudi Prens en son geçtiğimiz Ağustos ayında Bodrum’a yaptığı tatil ile Türkiye’de gündem olmuştu.

Bir haftada 2,5 milyon TL

Prens, tatili boyunca Bodrum’u altını üstüne getirip havadan ve karadan gezmiş, birbirinden lüks mekanları kendisine özel olarak kapatmıştı. Prens El Velid Bin Tallal Bin Abdülaziz El Suud, bir haftalık tatilinde yaklaşık 2.5 milyon lira harcamıştı. Suudi prens gittiği her mekanda garsonlara binlerce lira bahşiş vermişti.

2 kamyon eşya ile geri dönmüştü

Prens El Velid Bin Tallal Bin Abdülaziz El Suud’un ve ailesinin eşyaları uçağa, 2 nakliyat kamyonu ile taşınmıştı. Suudi Arabistan Kralı Abdullah’ın yeğeni olan 62 yaşındaki iş adamı ve Kingdom Holding Yönetim Kurulu Başkanı Prens El Velid Bin Tallal Bin Abdülaziz El Suud, 150 kişilik kafileyle kraliyet ailesine ait özel jumbo uçakla Milas-Bodrum Havalimanı’na gelen Suudi prensi Konsolosluk görevlileri karşılamıştı.

1 kamyon eşya ile geldi 3 kamyon ile döndü

2 buçuk milyon lira harcadığı Bodrum’a bir kamyon eşya ile gelen Prens, gidişinde 2 kamyon eşya götürmüştü. Öte yandan, 300 valizle gelen prens ve ailesi yaklaşık 800 valiz ile ülkelerine dönüş yapmıştı.

En zenginler listesinde 44. Sırada

18.7 milyar dolarlık kişisel serveti ile Forbes dergisi tarafından her yıl düzenli olarak yayınlanan dünyanın en zengin insanları listesinde 44. sırada bulunan Prens El Velid Bin Tallal Bin Abdülaziz El Suud’un sahibi olduğu Kingdom Holding aracılığı ile Avrupa, Amerika ve Orta Doğu’da birçok şirkette yatırımı bulunuyor. Tallal’ın yatırım yaptığı şirketler arasında Twitter, Citigroup, Four Seasons Hotels & Resorts, Hotel George V ve Savoy Hotel bulunuyor.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica