Siyaset

Saadet Partisi; ‘Afrin harekatı Kürtlere karşı yapılmıştır’

Saadet Partisi; ‘Afrin harekatı Kürtlere karşı yapılmıştır’ Saadet Partisi Diyarbakır İl Başkanı Fesih Bozan, Türkiye’nin Afrin’e düzenlediği operasyonu “Kürtlere karşı yapıldığını” belirtti… Saadet Partisi; ‘Afrin harekatı Kürtlere karşı yapılmıştır’ detaylar haberimizin içinde yer almaktadır…

Saadet Partisi; ‘Afrin harekatı Kürtlere karşı yapılmıştır’

Diyarbakır İl Başkanı Fesih Bozan…

Saadet Partisi Diyarbakır İl Başkanı Fesih Bozan, Türkiye’nin Afrin’e düzenlediği operasyonu “Kürtlere karşı yapıldığını” belirterek “Türkiye’de yaşayan Kürt halkının zihninde olumsuz bir etkisi olacak” dedi.

“Kürt halkının kalbinde ve zihninde bir kin ve düşmanlık oluşturacak”

Kuzey Irak Bölgesel Kürt Yönetimi Barzani’ye yakın Rudaw’a konuşan Fesih Bozan, “Afrin olayı ister istemez orada olabilecek olan yeni göçlerin ve sivil ölümlerinin yanında, orada yaşayan Kürt halkının kalbinde ve zihninde bir kin ve düşmanlık oluşturacak. Türkiye’de yaşayan Kürt halkının zihninde olumsuz bir etkisi olacak” dedi.

“Bundan dolayı da bu tür olayların diplomatik ve sivil alanlarda barışçıl yollarla bunu yapmaları gerekiyor”

Fesih Bozan, “Bu da uzun vadede Kürt ve Türk veya Arap halkının arasında kin ve düşmanlığa neden olacaktır. Bundan dolayı da bu tür olayların diplomatik ve sivil alanlarda barışçıl yollarla bunu yapmaları gerekiyor” diye konuştu.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica