Kültür-Sanat-Tarih-Turizm

Sanat Dünyasından Mehtap Ar’ı da kaybettik

Sanat Dünyasından Mehtap Ar’ı da kaybettik … Ünlü şarkı sözü yazarı Aysel Gürel ile Tercüman Gazetesi muhabirlerinden Vedat Akın’ın kızıdır. Müjde Ar üç yaşındayken anne ve babaları ayrıldı. detaylar haberimizde… Mustafa Göksel’in haberi…

Sanat Dünyasından Mehtap Ar’ı da kaybettik

1 yıldır tüm dünya COVİD-19 belası ile savaşırken 2020 yılında kaybettiğimiz ünlülerin üzüntüleri Türk toplumunu ve sanat camiasını derinden sarsmıştı. 2021 de de birçok değerlerimizi kaybetmeye devam ediyoruz.

Türk Tiyatrosunun ve Türk Sinemasının usta oyuncusu Aysel Gürel’ in kızı ve Usta Sanatçı Müjde Ar’ında kardeşi olan Mehtap Ar’ı kaybettik.

Yaklaşık 2.5 yıldır Akciğer Kanseri Tedavisi gören usta oyuncu Mehtap Ar geçtiğimiz aylarda yoğun bakıma kaldırılmıştı. Mehtap Ar 6 Nisanda yaklaşık 4 gün önce 64 yaşına basmıştı.

Usta oyuncu Müjde Ar, Instagram hesabından üç aydır yoğunbakımda tedavi gören kardeşinin doğum gününü duygusal bir mesajla kutlamıştı: “Canım, biriciğim, kardeşim, kalbimin yarısı, her şeyim. Bir an önce iyileş.” Şeklinde paylaşım yapmıştı.

Mehtap Ar kimdir?

Mehtap Ar, 6 Nisan 1957’de İstanbul’da dünyaya geldi. Ünlü şarkı sözü yazarı Aysel Gürel ile Tercüman Gazetesi muhabirlerinden Vedat Akın’ın kızıdır. Müjde Ar üç yaşındayken anne ve babaları ayrıldı. Ayrıldıklarında annesi Mehtap Ar’a hamileydi. Ablası Müjde Ar da sinema oyuncusudur. Ablası ile birlikte dedesinin yanında büyüdü.
2000 yılında Mehtap Ar Çocuk Tiyatrosu adı ile çocuk tiyatrosu kurdu, turnelere çıkarak Anadolu’yu dolaştı. Mehtap Ar, ilk evliliğini 17 yaşında tiyatrocu biri ile yaptı. Kısa sürede boşandı. Mehtap Ar’ın ikinci evliliğinden Söz Ar adında bir oğlu vardır.

Mehtap Ar Sinemamızda Ateş Böceği, Öyle Olsun, Devlet Kuşu, Şöhretin Sonu, Görgüsüzler, Gırgıriyede Cümbüş Var, Beyaz Ölüm, Kayıp Kızlar, Kupa Kızı, Karılar Koğuşu, Bendeniz Aysel ve daha birçok filmler ile ses getirerek damga vurdu. Usta sanatçı en son 2014 yılında Roman Havası dizisinin 1. Sezonunda kamera karşısına geçmişti. Değerli sanatçımıza Rahmetler Türk Sanat Camiamıza başsağlığı diliyoruz.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica