Bilim-Teknoloji

Sekiz saatlik uçak yolculuğunu 29 dakikaya düşürecek

Sekiz saatlik uçak yolculuğunu 29 dakikaya düşürecek SpaceX şirketinin CEO’su Elon Musk yeni projesini açıkladı. Çılgın proje tüm ulaşım alışkanlıklarımızı değiştirecek gibi. İlginç girişimci ve iş adamı Elon Musk 8 saatlik uçak yolculuğunu 29 dakikaya indirmeyi planlıyor. çılgın bir projeye imza atmaya çalışan Musk; sekiz saatlik uçak yolculuğunu 29 dakikaya düşürerek tarihe geçebilir. Detaylar haberimizde…

Sekiz saatlik uçak yolculuğunu 29 dakikaya düşürecek

Elon Musk Uluslararası Uzay Kongresinde şirketinin ‘roketle ulaşım’ üzerine çalışmalarını ilk kez paylaştı. SpaceX bu çılgın planı gerçekleştirebilirse New York-Londra arası 8 saatten 29 dakikaya düşecek.

Araçlar saate 27 bin kilometre hıza ulaşabilecek

SpaceX’in bu ilginç “roketle ulaşım” planının tam olarak ne zaman hayata geçeceği ise henüz belli değil. Yörüngeye çıkacak olan (atmosfer dışına) araç bu sayede yerçekimsiz ortamda daha hızlı yol kat edebilecek. CEO’su olduğu SpaceX’in BFR uzay aracının uçak yolculuklarının yerine geçebileceğini açıklayan Musk, bu araçların saate 27 bin kilometre hıza ulaşabileceğini belirtti. Elon Musk BFR ile dünyanın her yerine bir saatten kısa sürede ulaşılacağını dile getiriyor.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica