Genel

Silahlı Eğitim Kampı iddiaları için suç duyurunda bulunun

Silahlı Eğitim Kampı iddiaları için suç duyurunda bulunun Ticaret Kanunu’na uygun faaliyet yürüttüklerini söyleyen Ali Coşar, “SADAT’a ait olduğu iddia edilen eğitim kamplarıyla ilgili en ufak bir delili varsa derhal savcılığa suç duyurusunda bulunmasını talep ediyoruz” dedi. SADAT Yönetim Kurulu Üyesi emekli Albay Ali Coşar; Silahlı Eğitim Kampı iddiaları için suç duyurunda bulunun dedi. Detaylar haberimizde…

Silahlı Eğitim Kampı iddiaları için suç duyurunda bulunun

Meral Akşener; “Tokat ve Konya’da silahlı eğitim kampları kurulduğu yönünde duyumlar alıyoruz” demişti

Uluslararası Savunma Danışmanlık Ticaret Şirketi (SADAT), İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in, “Tokat ve Konya’da silahlı eğitim kampları kurulduğu yönünde duyumlar alıyoruz” iddiaları üzerine açıklama yaptı.

SADAT, İstanbul Fatih’te bir otelde şirket yöneticileriyle birlikte basın toplantısı düzenledi

İstanbul Fatih’te bulunan bir otelde şirket yöneticileriyle birlikte basın toplantısı düzenleyen SADAT Yönetim Kurulu Üyesi emekli Albay Ali Coşar SADAT aleyhine karalama ve iftira kampanyaları düzenlendiğini iddia etti. Coşar, SADAT’ın Türk Ticaret Kanunu hükümlerine göre kurulmuş ve faaliyet gösteren bir şirket olduğunu belirterek yasalara göre faaliyet gösterdiklerini söyledi.

“Derhal Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunmasını talep ediyoruz”

Meral Akşener’in açıklamalarının gerçeği yansıtmadığı söyleyen Coşar şöyle dedi: “SADAT’a ait olduğunu iddia edilen eğitim kamplarıyla ilgili en ufak bir delili varsa derhal Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunmasını talep ediyoruz. İçişleri Bakanlığı yapmış bir kişinin, işin aslını çok rahat öğrenebilecek bilgi ve imkana sahip olmasına rağmen buna ihtiyaç duymamıştır.”

“Uluslararası alanda silahlı kuvvetler, iç güvenlik alanında stratejik danışmanlık ile askeri eğitim ve donatım alanlarında hizmet veriyoruz”

SADAT’ın silahlı veya silahsız askeri gücü olmadığını söyleyen Coşar; firmalarının ‘uluslararası alanda silahlı kuvvetler’, ‘iç güvenlik alanında stratejik danışmanlık ile askeri eğitim ve donatım’ alanlarında hizmet verdiğini söyledi. Coşar, şöyle devam etti, “Küresel aktör olma yolunda ilerleyen ülkemizin tekrar içe kapanıp pasifize edilmesi, gelişmesinin sekteye uğratılması amacıyla yapılan saldırıların ardı arkası kesilmeyecektir. Yasalar ve şirket sözleşmelerimiz kapsamında gerektiğinde devletimizin bilgi ve denetimiyle sadece dost ülkelerin resmi silahlı kuvvetler ve polis teşkilatlarına eğitim veriyoruz.”

“Gayri milli iç ve dış güç odakları tarafından şirketimiz üzerinden karalama kampanyaları yürütülüyor”

Kendilerine yönelik iddiaları FETÖ’ye bağlayan Coşar, şunları kaydetti: “Ülkemizin birlik ve beraberliğini hedef alan; başta FETÖ olmak üzere gayri milli iç ve dış güç odakları tarafından şirketimiz üzerinden karalama kampanyaları yürütülüyor. Şirketimiz kurucuları ve elemanlarını etkileyen yalan haberler yapılıyor. Ülkemizde ve yurtdışında benzer faaliyetlerde bulunan başkaca şirketlerde mevcut iken yasa; ve kanunlara uygun şekilde faaliyet gösteren şirketimize bu şekilde iftira atılması; ve karalama faaliyetlerinin yapılmasını iyi niyetli bir davranış olarak görmüyoruz.”

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica