İGF

Sivas Belediyesi’nden esnafa üçüncü destek

Sivas Belediyesi daha önce bin lira ve bin 500 lira olarak iki faz halinde yapmış olduğu esnaflara nakit desteğinin üçüncüsünü ramazan ayında gerçekleştirecek.

SİVAS (İGFA)- Koronavirüs tedbirleri kapsamında İçişleri Bakanlığı genelgesiyle faaliyetlerine ara veren esnaflara Sivas Belediyesi tarafından ramazan ayı içerisinde bir defaya mahsus olmak üzere bin lira nakit desteği sağlanacak. Genelge kapsamında faaliyetlerine ara verilen kıraathane, pastane, kafe, lokanta, kantin, çay ocağı, internet kafe, hamam, havuz, halı saha ve okul servisi işletmecileri destekten faydalanacak.
Ramazan ayı sebebiyle yapılacak nakit desteği hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, ramazanı pandeminin ağır şartları altında geçirdiklerini belirterek; “Pandemi süreci belediyecilik hizmetlerine de farklı bir boyut kazandırıyor. Biz Sivas Belediyesi olarak sosyal belediyeciliğinin ve gönül belediyeciliğinin en güzel örneklerini sergiliyoruz ve bu desteklerimize de devam edeceğiz. Genelge kapsamında iş yeri kapatılan esnaflarımıza Ramazan ayına mahsus olmak üzere bayramdan önce bin lira nakit yardımı yapacağız” dedi.
Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica