Siyaset

Sonuna kadar emeklinin işsizin taşeron işçisinin hakkını savunacağız

Sonuna kadar emeklinin işsizin taşeron işçisinin hakkını savunacağız Kemal Kılıçdaroğlu Beşiktaş Belediyesi’ne geldi. Belediye Başkanı Murat Hazinedar’ın görevinden alınması Beşiktaş Belediyesi önünde vatandaşlar tarafından protesto ediliyor. CHP genel başkanı Kılıçdaroğlu; Sonuna kadar emeklinin işsizin taşeron işçisinin hakkını savunacağız dedi. Detaylar haberimizde…

Sonuna kadar emeklinin işsizin taşeron işçisinin hakkını savunacağız

Kılıçdaroğlu Beşiktaş Belediyesinde

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, iki belediye meclis üyesinin bakanlık kararı ile görevden uzaklaştırıldığı Beşiktaş Belediyesi’ne geldi.

16-9 kulelerini neden yıkamıyorsun?

Burada bir konuşma yapan Kılıçdaroğlu “14 belediye başkanımızı alsan dahi İstanbul’u alacağım. İstanbul’a ihanet edenleri tek tek açıklayacağım. Dünya lideriyim diyorsun. 16-9 kulelerini yıkamıyorsun! Yıksana”

Kılıçdaroğlu’nun açıklamaları şöyle:

“Sanıyorlar ki emekliye 3-5 kuruş verdik sesini kesecek”

“CHP; Herkesin hakkını, hukukunu koruyan bir partidir. Her mazlumun hakkını ve hukukunu koruyan bir partidir. Çünkü adaletin olmadığı yerde insan olmaz. Keşke bugün biz emeklileri, enflasyonu, işsizliği tartışsaydık ama kendileri geliyorlar gündeme egemen olamıyorlar. Gündemi değiştirmek istiyorlar. Nasıl? CHP’li belediye başkanlarını alırsak gündemi değiştiririz. Sonuna kadar emeklinin de işsizin de taşeron işçisinin de hakkını savunacağız. Sanıyorlar ki emekliye 3-5 kuruş verdik sesini kesecek. Sen sarayında oturuyorsun, vatandaşa diyorsun ki 1600 lira para verdik. İşçinin alın terinin hakkını sonuna kadar savunacağım. Mücadele edeceğiz sonuna kadar.”

“Hakkari’ye asfaltı Beşiktaş Belediyesi yaptı. 15 yıldır sen Hakkari’ye asfalt götürmedin”

“Ne yapıyor belediye başkanlarımız. Beşiktaş Belediye Başkanı, Hakkari’ye asfaltı Beşiktaş Belediyesi yaptı. 15 yıldır sen Hakkari’ye asfalt götürmedin. Belediye başkanlarımız her kuruşun hesabını kendi beldesinin halkına verir. Bu bizim namus borcumuzdur. İki, size oy verin vermesin hiçbir vatandaşı ayrımcılığa tabi tutmayacaksınız. Çünkü biz CHP’yiz, halkın partisiyiz. Çünkü biz ayrımcılık yapmayız.”

“Bizim belediye başkanlarımızın Man Adaları’nda kurulan şirketleri de yok”

“Mal bildirimi sağlıklı değilmiş. Savcılık inceledi. Ataşehir Belediye Başkanımız da buyurun inceleyin dedi. Bizim belediye başkanlarımızın Man Adaları’nda kurulan şirketleri de yok. Bütün bunlar için ey Kılıçdaroğlu, sen neden benim yakınlarımın şirket kurduğunu açıkladın. İncelenmesi gerekiyor mu? Evet, gerekiyor. İncelenmiş. İçişleri Bakanlığı Teftiş Kurulu demi ki, bunların hiçbirisi doğru değil. Bunları İçişleri Bakanlığı Teftiş Kurulu söylüyor. Daha ne istiyorsunuz? Belediye Başkanımız ihaleye fesat karıştırmış. İnceliyorlar. İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü burada bir fesat falan yok diyor. Dosya Danıştay’a gitmiş, Danıştay da bu ihalede bir fesat falan yok demiş. Siz buna rağmen belediye başkanını açığa alıyorsunuz.”

“Kendine güveniyorsan FETÖ’ye kim kaynak aktarmış tartışalım”

“Balyoz’da Ergenekon’da ne yapıldıysa yine aynı taktik, ama unutmasınlar biz onlar gibi değiliz. Balyoz’da, Ergenekon’da birilerini susturdular. Biz susmayacağız. Kendine güveniyorsan FETÖ’ye kim kaynak aktarmış tartışalım. Bu belediyeden 1 kuruş FETÖ’ye aktarıldıysa belediye başkanını gelir önce ben görevden alırım. Türkiye’yi verdin sen kardeşim. Şikayet ediyor şimdi. Feriştahın gelse biz korkmayız kardeşim. Boğazımızdan haram nokta inmedi ki korkacağız. Türkiye’de en çok denetlenen belediye Beşiktaş. Biz her kuruşun hesabını veririz.”

“Mısır’daki sağır sultan da duysun. Senin feriştahın da gelse bizi asla yıldıramaz ve korkutamaz”

“Saraya ne kadar para harcıyorsun arkadaş, örtülü ödenekten nereye gidiyor. Bana bir kuruşun hesabını veriyor mu? Biliyorum şimdi burada konuştum tekrar tazminat davası açacaklar. Mısır’daki sağır sultan da duysun. Senin feriştahın da gelse bizi asla yıldıramaz ve korkutamaz. Biz hiçbir zaman çocuklarımıza telefon edip oğlum paraları sıfırladın mı demeyiz. Kul hakkı yiyen adamdan bu memlekete hayır gelmez. Bizim yolumuz kutlu bir yoldur.”

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica