Siyaset

Sonunda ‘Kandırıldık’ diyecek hiç bir işbirliğimiz olmadı olmayacakta

Sonunda ‘Kandırıldık’ diyecek hiç bir işbirliğimiz olmadı olmayacakta Kaya; “Politika, siyaset, ideoloji bir yana vatan millet çıkarlarını arka plana atarak AKP, her gün farklı bir hakarete varan söylem ile Millet İttifakı’na saldırma çabası ve gündeme gelme çabası içindedir” dedi. detaylar haberimizde…

Sonunda ‘Kandırıldık’ diyecek hiç bir işbirliğimiz olmadı olmayacakta

Cumhuriyet Halk Partisi Kocaeli İl Kadın Kolları Başkanı Songül Kaya, Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Kocaeli İl Kadın Kolları Başkanı Serpil Yılmaz’ın Millet İttifakı ile ilgili hakarete varan söylemleriyle tepki çeken söylemleri hakkında bir açıklamada bulundu.

CHP Kocaeli İl Kadın Kolları Başkanı Songül Kaya açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“…sınır kapılarında PKK terör örgütünü davul zurnalarla…”

“Çok uzağa gitmeye gerek yok. Daha birkaç yıl öncesine kadar yani iktidar ile FETÖ’nün yollarını henüz ayırmadığı, iktidarın barış söylemleri altında sınır kapılarında PKK terör örgütünü davul zurnalarla vatan sınırlarımıza soktuğu zamanlarda CHP ile birlikte AKP’ye en ağır eleştiriyi yapanlar, bugün geçmişte yaşananları çabucak unutmuş durumda. Politika, siyaset, ideoloji bir yana vatan millet çıkarlarını arka plana atarak AKP, her gün farklı bir hakarete varan söylem ile Millet İttifakı’na saldırma çabası ve gündeme gelme çabası içindedir.

“her vatandaşımızın oyuna talibiz”

AKP İl Kadın Kolları Başkanı Sayın Serpil Yılmaz da aynı hataya düşerek üzülerek okuduğum bir takım söylemlerde bulunmuş. Kendisi ve tüm kamuoyu ile paylaşmak isterim ki Millet İttifakı, Cumhuriyet Halk Partisi ve İYİ Parti iş birliği ile oluşan bir ittifaktır. Dil, din, ırk ve başka farklılıkları gözetmeksizin ülkemizin ekonomik kalkınmasını, huzurunu, barışçıl siyaset dilini görmek isteyen her vatandaşımızın oyuna talibiz.

“…terör örgütü ile geçmişte bir işbirliği, aynı yağmurda ıslanmışlığı…”

CHP’nin de İYİ Parti’nin de FETÖ, PKK gibi herhangi bir terör örgütü ile geçmişte bir işbirliği, aynı yağmurda ıslanmışlığı, kısacası yarın öbür gün ‘Kandırıldık’ diye açıklama yapmasını gerektirecek bir birlikteliği yoktur, olmamıştır, olmayacaktır. Aksine Cumhuriyet Halk Partisi geçmişte yapılan bu işbirliklerinin her zaman karşısında olmuş, vatanın ve milletin güvenliği hususunda iktidarı uyarmıştır.

“ıslıklı protestonun polisin müdahalesi sebebi ile…”

Hayatımız boyunca karşısında durduğumuz terör örgütleri ile bu terör örgütleri ile zamanında iş birliği yapanlar tarafından bugün ilişkilendirilmek trajikomik bir hal almıştır. Ezan ıslıklama konusuna gelince ise, Sayın Serpil Yılmaz sanırım ki 8 Mart’ta Taksim’de yaşanan protesto gösterisine atıf yapmaktadır. Ancak partinin ileri gelenlerinin söylemlerinden kafalarını kaldırmayıp gerçekleri göz ardı ettiklerinden ve gündemi takip etmediklerinden, orada yaşanan ıslıklı protestonun polisin müdahalesi sebebi ile olduğunun ve Ezan ile ilişkili olmadığının hatta ve hatta ‘Ezanı protesto ettiler’ şeklinde haber yapanların, beyanat verenlerin hepsinin kamuoyu önünde kadınlardan özür dilediğinden bihaberler.

“Tüm kadınlarımızı Millet İttifakı çatısı altına davet ediyorum”

Bizler hiçbir zaman aklımızı kiraya vermedik. Asla kandırıldık demedik, kandırıldık diyenlerin arkasına da sığınmadık. Bizler vatanımız, milletimiz için, vatandaşımızın refahı için, barış içerisinde; ekonomik kalkınmayı sağlamış bir şekilde yaşayan bir Türkiye için Millet İttifakı içerisinde yer alıyoruz. Saraylara değil, vatandaşımıza hizmet ediyoruz.Kadınlarımızın toplum içerisindeki yeri, refahı, hak ve özgürlükleri için savaşıyoruz. Geleceği inşa eden kadınlarımızın hele ki içinde bulunduğumuz bu zor dönemde nefret söylemlerine; yanlış beyanların arkasına sığınarak gerçek sorunlarına ses çıkarılmamasına ihtiyacı yok. Kamuoyunun nezdinde bir kez daha tüm kadınlarımızı Millet İttifakı çatısı altına davet ediyorum.”

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica