Genel

Soyağacı sorgulaması fiyaskoya dönüştü

Soyağacı sorgulaması fiyaskoya dönüştü Bazı vatandaşlar ‘Alt ve Üst Soy belgeniz e-devlet üzerinden üretilememektedir. Lütfen belge temini için en yakın İlçe Nüfus Müdürlüğüne müracaat ediniz.” uyarısıyla karşılaşıyor. Soyağacı sorgulaması fiyaskoya dönüştü detaylar haberimizin içinde yer almaktadır…

Soyağacı sorgulaması fiyaskoya dönüştü

“Bazı vatandaşların hata mesajı aldığı görüldü”

e-Devlet‘te hizmete giren yeni uygulama olan soyağacı sorgulama dün gece tekrar açılarak vatandaşların hizmetine sunuldu. Geçtiğimiz hafta yayınlanan fakat gördüğü aşırı talep dolayısıyla kilitlenen soyağacı sorgulama hizmeti askıya alınarak teknik altyapı çalışması için durdurulmuştu. Soyağacı sorgulama ekranı dün tekrar açıldı. Vatandaşlar kolayca soyağacını öğrenebilirken, bazı vatandaşların hata mesajı aldığı görüldü.

“Lütfen belge temini için en yakın İlçe Nüfus Müdürlüğüne müracaat ediniz”

e-Devlet’te açılan soyağacı sorgulamada bazı teknik sorunlar da yaşanıyor. Vatandaşlar kolayca soyağacı bilgisini alabilirken, diğer yandan bazı vatandaşlar ise ‘Alt ve Üst Soy belgeniz e-devlet üzerinden üretilememektedir. Lütfen belge temini için en yakın İlçe Nüfus Müdürlüğüne müracaat ediniz.” hata mesajıyla karşılaşıyor. Bunun sistemsel bir hatadan mı yoksa vatandaşa özel belge eksikliğinden mi kaynaklandığı ise şu an için bilinmiyor.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica