Genel

Sunay Akın İzmit Tarih Koridorunu Gezdi

Sunay Akın İzmit Tarih Koridorunu Gezdi… İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, şair, yazar, gazeteci, araştırmacı ve tiyatro oyuncusu Sunay Akın ile birlikte İzmit Tarih Koridoru’nda incelemelerde bulundu. detaylar haberimizde…

Sunay Akın İzmit Tarih Koridorunu Gezdi

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, şair, yazar, gazeteci, araştırmacı ve tiyatro oyuncusu Sunay Akın ile birlikte İzmit Tarih Koridoru’nda incelemelerde bulundu.İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, şair, yazar, gazeteci, araştırmacı ve tiyatro oyuncusu Sunay Akın ile birlikte İzmit’in tarih kokan, her bir köşesi İzmit’in tarihine tanıklık eden Kapanca Sokak’ta incelemelerde bulunarak; önümüzdeki günlerde hayata geçilmesi planlanan projelerle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Akın; “Tarihimizin her parçası birbirinden kıymetli”

İzmit Tarih Koridoru’nu Başkan Hürriyet ile inceleyen yazar Sunay Akın; “Nazik davetinden dolayı Başkanımız Sn. Fatma Kaplan Hürriyet’e teşşekkür ediyorum.Burası ve tarihimizin her bir parçası çok kıymetli.Elimizden geldiğince tarihimizi tanıtmalı ve değerlerimizi korumaya çalışmalyıız.” şeklinde konuştu.

“İzmit hak ettiği şekilde yaşayacak”

Tarihi sokaktaki konaklara girip, sokakta hizmet veren Tarihi Çarşıda Sunay Akın’la birlikte İzmit Hatırası çektiren Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, “Gezeni zaman yolculuğuna çıkaran, adım adım tarihi bize yaşatan İzmit sokaklarında Sunay Akın’la gezmek çok güzel bir duyguydu. Çok yakında Sunay Akın’ın dahil olacağı projelerimize imza atacağız. Bu projelerimizle tarih, kültür, sanat şehri İzmit, adını hak ettiği şekilde yaşayacak ” şeklinde konuştu.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Yandex.Metrica